7/14/2010

Coming Soon: Cold Prey 3 (Fritt Vilt III) - Yeni Poster ve teaser


Norveç sinemasının son dönemdeki en başarılı slasher yapımlarından biri olan Fritt Vilt serisi üçüncü filmle devam ediyor. Aslında sadece Norveç sinemasının değil türün geneline bakıldığında son dönemdeki en başarılı slasher filmlerinden birisi olarak görüyorum 2006 yapımı Fritt Vilt'i. İyi senaryo ve oyunculukların yanında filmin büyük kısmının geçtiği dağ oteli atmosferi ve filmin genelindeki gizem başarlı bir slasher örneği olmasına yetiyordu. İlk filmin gördüğü ilgi üzerine yapımcılar iki sene sonra 2008 yılında ikinci filmi piyasaya sürdüler. İkinci filmde olayların geçtiği mekan ise hastaneydi. Başarılı bir filmin devamında haliyle beklentiler ilkinden düşük olmayacağı için her zaman devam filmlerinin işi zordur. Peki Fritt Vilt II bu beklentileri karşılayabildi mi? Türün sevenlerini ilk filmde olduğu gibi memnun bıraktığını söylemek mümkün. Kendi görüşüm ise ilk filmdeki dağ otelindeki atmosfer daha hoşuma gitmişti ve tabiki en önemlisi ilk filmdeki gizem burada ortadan kalktığı için haliyle film boyunca daha az soru işareti oluştu kafamda. Yine de Fritt Vilt II'nin de ilkinden fazla bir eksiği olmayan başarılı bir devam filmi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Ve daha önceden açıklandığı üzere Fritt Vilt  III yolda ve vizyon tarihi Ekim 2010 olarak açıklandı. Yukarıda posterini gördüğümüz filmin senaryosuyla ilgili sağlıklı bilgileri önümüzdeki haftalarda ediniriz. Filmle ilgili kısaca künyeye bakacak olursak:

Yönetmen: Mikkel Brænne Sandemose 
Senaryo: Peder Fuglerud, Lars Gudmestad  
Vizyon Tarihi: 15 Ekim 2010 (Norveç) 
Oyuncu Kadrosu: Ida Marie Bakkerud, Kim S. Falck-Jørgensen, Pål Stokka, Julie Rusti, Arthur Berning, Sturla Rui, Terje Ranes, Hallvard Holmen, Trine Wiggen 
IMDB:  http://www.imdb.com/title/tt1464535/

Cold Prey III Teaser
.

Cold Prey 3 (Fritt Vilt III)'den 2. Teaser Trailer!

2 comments:

Seçkin Deniz said...

çok kanlı görünüyor. tabi filmi, temposunu teaser a göre değerlendirmemek gerekir. (kendimle konuşma)

Lenovo Warcraft 3 Ligi

Deep Red said...

Teaser'deki görüntüler aslında 1 ve 2. filmlerden derleme. Ancak 3.film için tabiki az çok fikir verebiliyor:) Yeni teaser geldiğinde sanırım daha iyi fikir sahibi olabileceğiz.