8/17/2010

Coming Soon: 'Dylan Dog: Dead of Night' / Trailer
Yönetmen: Kevin Munroe
Senaryo: Joshua Oppenheimer, Thomas Dean Donnely
Tür: Korku, fantastik, gerilim
Gösterim Tarihi: 2010
Oyuncu Kadrosu: Brandon Routh, Sam Huntington, Peter Stormare, Anita Briem, Taye Diggs, Kyle Russell Clements, Kurt Angle, James Hebert, Marco St.John, Dan Braverman, Kimberly Whalen, Courtney J.Clark, Parker Dash, Randal Reeder, Gabrielle Chapin, Courtney Shay Young, Kent Jude Bernard, Laura Spencer
Stüdyo: Platinum Studios
IMDB: Dylan Dog: Dead of Night (2010)
Web Sitesi: Dead of Night - The Movie

Kâbuslar dedektifi lakaplı çapkın, kısmen paranormal, Scotland Yard'dan terk dedektifin maceralarını konu alan çizgi roman Dylan Dog'un sinema uyarlamasında superman Brandon Routh'u Dylan Dog olarak göreceğiz. Filmin konusuna baktığımızda; Londra'dan New York'a taşınan hikayede, doğaüstü olayları araştıran Dylan Dog, babasının gizemli bir yaratık tarafından öldürüldüğünü düşünen genç ve çekici bir kadının isteği üzerine araştırmalarına yeniden başlayacaktır. Ve merakla beklenen filmin ilk trailer'i yayınlandı, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İtalya’da 1986 yılında yayımlanmaya başlayan Dylan Dog serisi bizde de Rodeo Yayıncılık tarafından basıldı. Tiziano Sclavi tarafından yaratılan Dylan Dog, esasen ‘kabuslar dedektifi’ olarak anılan, doğaüstü ve korku olaylarını kendi başına araştırmaya karar vermiş, eski bir polis ve eski bir alkoliktir. Son derece yufka yürekli ve iyiliksever olmakla beraber yardımına ihtiyacınız olduğunda Londra'da Craven Yolu No.7 'ye gidip masraflar hariç günlük 50 pound’u gözden çıkarmanız gerekmektedir.


* Dylan Dog, 20’ye yakın dilde yayınlanıyor, İtalya dışında en çok ABD, Brezilya ve Fransa’da seviliyor.
* Bazı hayranları Dylan Dog’un aşk hayatına takmış durumda; sevdiği kadınların kaçıyla rüyasında, kaçıyla gerçek hayatta öpüştüğünü ve bu kadınların kaçının vampir, kaçının zombi vs olduğu konusunda bir kitap bile yazılmış.
* Gazeteci Claudio Paglieri Dylan’ı o kadar şahsına münhasır bulmuş ki hakkında ‘Benim Adım Dog; Dylan Dog’ adlı bir kitap yazmış.
* Ünlü yazar Umberto Eco: "I can read the Bible, Homer or Dylan Dog for several days without being bored."yani ''Günlerce hiç sıkılmadan Kitab-ı Mukaddes, Homeros ve Dylan Dog okuyabilirim,” demiş.

International Trailer Debut: Dylan Dog: Dead of Night 

In the film Dylan Dog (Brandon Routh) is forced back into his nightmare investigations after he is approached 
by a woman who claims to have seen her father brutally murdered by a mysterious creature. With his street 
smarts, his gun, and a set of paranormal weapons, Dylan attempts to restore order both above and below ground. 

No comments: