4/01/2011

'Locke & Key' dizisinden Locke ailesine ait ilk kare!Stephen King'in kendi gibi yazar olan oğlu Joe Hill'in yazdığı fantastik-korku türündeki çizgi roman serisi 'Locke & Key'in oyuncu kadrosu artık belirlendi diyebiliriz. Son yazımızda da kim, hangi karakteri oynayacak toplu bir şekilde belirtmiştik. (Locke & Key oyuncu kadrosu şekilleniyor!)

Dizinin oyuncu kadrosuyla ilgili ilk fotoğraf ise geçtiğimiz gün yayınlandı. Yukarıdaki karede Miranda Otto (Nina Locke) ve dizide çocuklarını oynayacak olan Sarah Bolger (Kinsey), Jesse McCartney (Tyler) ile Skylar Gaertner'i ilk kez beraberce görmek mümkün. Oyuncu ekibi gayet mutlu gözüküyor tabi şimdilik diyelim!

Locke & Key, kocasının acımasızca öldürülmesinin ardından çocukları Tyler, Kinsey ve Bode'yi yanına alan Nina Locke'nin hayatlarını yeniden kurabilmek adına Lovecraft, Massachusetts'deki eski aile evlerine dönmesini konu alıyor.Ancak malikane, gizemli ve sihirli kapılarından geçenleri başka dünyalara taşıyan ve ayrıca bu kişilere özel güçler de sağlayan sırlarla dolu bir malikane. Evin kapıları, içinden geçenleri dönüştürmekle kalmıyor; aynı zamanda kötülük konusunda sınır tanımayan bir yaratığa da ev sahipliği yapıyor.

Mark Romanek'in pilot bölüm yönetmenliğini yapacağı dizinin yapımcılığını Fringe, Hawaii Five-0 ve Star Trek gibi projelerde de beraber çalışan Alex Kurtman ile Roberto Orci üstleniyor. Uyarlamanın ana yazarlığı ise 'Terminator:The Sarah Conner Chronicles' dizisi ile Steven Spielberg'in 'War of the World' filminin senaristi olarak tanıdığımız Josh Friedman'a ait.

Dizinin sonbahar döneminde yayınlanmaya başlanması planmakta.

No comments: