4/24/2011

The Vampire Diaries 2.20 'The Last Day' promo, bölüm konusu, kareler ve geçen haftanın müzik listesi & reyting raporu!Geçtiğimiz Perşembe günü CW ekranlarında heyecan dolu 'Klaus' bölümüyle izleyicileriyle buluşan The Vampire Diaries yeni bölümüyle 28 Nisan Perşembe günü karşımızda olacak. Yeni bölümün ismi ise 2.20 'The Last Day' olacak. Yeni bölüm için yayınlanan fragman ve kareler ile bu haftanın müzik listesi (songlist) ve reyting bilgilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

[2.19 Klaus'un reyting bilgileri şöyle: Bu hafta az da olsa oranlarda biraz düşüş gözleniyor. 18-49 rating/sh: 1.2/4 ve ortalama izleyici sayısı 2.65 milyon.. Tabiki dizinin iptal edilme gibi bir tehlikesi yok, CW'nin en yüksek performans gösteren dizilerinden bir tanesi ve bu hafta bir çok dizinin izlenme oranlarında genel bir düşüş gözlendi]

Yeni bölümün özeti ise kısaca şöyle:  Damon (Ian Somerhalder), Elena (Nina Dobrev)'nın Klaus (Joseph Morgan)'un laneti ortadan kaldırma planının bir parçası olarak onun kurbanı olmasını engellemek ve Elena'yı korumak konusunda oldukça isteklidir. Son zamanlarda Damon'un Elena'yı koruma konusunda yaptığı eylemler Stefan (Paul Wesley)'ı rahatsız etmeye devam etmektedir. Elena'yı nasıl koruyacakları ve kurtaracakları konusunda fikir ayrılığına düşmeleriyle başlayan kardeşler arasındaki gerginlik daha da büyüyerek bir çatışmaya dönüşecektir. Tyler (Michael Trevino) rahatsız edici bir telefon görüşmesinin ardından Mystic Fall'a geri döner. Stefan ve Elena yaklaşmakta olan dolunayla beraber kurban etme ayinin gerçekleşeceği için son günleri olabileceği korkusuyla başbaşa romantik bir gün geçirmeye karar verirler.. Andrew Chambliss ve Brian Young'un senaristliğini yaptığı bölümün yönetmenliğini ise J. Miller Tobin yapıyor. Anlaşılan bu hafta yine oldukça hareketli bir bölüm bizleri bekliyor. Tyler (Michael Trevino) ve Jules (Michaela McManus) Mystic Falls'a geri dönüyor, tam da dolunay zamanı! Alaric hayranları için güzel haber ise Alaric'in yaşıyor oluşunu görmemiz. Delena fanları için ise fragmanda dikkat çeken sahne Damon'un Elena'ya söylediği ' seni kaybedemem' sözleri..

The Vampire Diaries - The Last Day Extended Preview 


The Vampire Diaries - The Last Day Preview


Perşembe günü yayınlanan 2.19 Klaus bölümüyle kaldığı yerden devam eden The Vampire Diaries'in bölüm müziklerini seçen müzik supervisorü Chris Mollere her hafta olduğu gibi bu hafta da dizi içerisinde çalan parçaların listesini twitter hesabında paylaşmış: (http://twitter.com/cmollere)

Bu haftanın müzik listesi ve videoları şöyle:
1. Foster The People “Helena Beat”: http://www.youtube.com/watch
2. Doves “Compulsion”: http://www.youtube.com/watch
3. Lykke Li “Get Some”: http://www.youtube.com/watch

Bölümden kareler:


No comments: