8/17/2011

'True Blood' 5.sezon onayını aldı!
HBO'nun popüler yaz dönemi dizisi True Blood resmen 5.sezon onayını aldı. Yayıncı kanal HBO, yayınlamış olduğu bildiriyle 4.sezonu devam etmekte olan dizinin önümüzdeki sene yeni sezonuyla döneceğini resmi olarak doğruladı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda Alan Ball, TCA basın turunda yaptığı açıklamada HBO'nun sevilen dizisinin önümüzdeki sezonu için anlaşmaya vardığını söylemişti. Her ne kadar o tarihte HBO, True Blood'un 5.sezon onayı hakkında henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da Alan Ball'un bu sözleri dizinin önümüzdeki sezon için yenilenme kararının alındığını gösteriyor nitelikteydi.

Yine bunun dışında Denis O’Hare'nin canlandırdığı Russell Edgington karakterinin 5.sezonun başında geri döneceğinin açıklanması da dizinin yeni sezonunun olacağının önceden habercisiydi.

Kanal adına konuşan Michael Lombardo ''İzleyicilerin ve eleştirmenlerin destekleriyle True Blood'un devam edecek olmasından dolayı çok mutluyum. Alan Ball ve onun yetenekli takımı bizler için TV'de çok heyecanlı bir yolculuk serüveni geliştirdiler'' şeklinde konuşurken dizinin yaratıcısı Alan Ball ise ''İzleyicilerimizin coşku ve mutluluğuna hayran kalıyorum. Bundan daha fazla eğlenceyi hayal bile edemiyorum'' ifadelerini kullandı.

2012 yazında ekranlara gelecek olan 5.sezonun çekim hazırlıklarına ise bu senenin sonlarına doğru Los Angeles'da başlanması planlanıyor. Yeni sezon aynı şekilde 12 bölümden oluşacak.

Russell Edgington, True Blood 5.sezonda geri dönüyor!

No comments: