4/11/2011

The CW'nin zombi dizisi 'Awakening'in kadrosu şekilleniyor!

AMC'nin The Walking Dead isimli zombi dizisinin gördüğü büyük ilgi üzerine bir süre önce The CW bünyesine zombi temalı yeni bir dizi 'Awakening'i katacağını açıklamıştı. Awakening, zombi istilası sonucu hayatta kalmaya, kurtulmaya çalışan iki kız kardeş üzerine odaklanan bir dizi olacak.

Dizinin senaristliğini aynı zamanda yapımcı kadrosunda da yer alan William Laurin ve Glenn Davis (The Listener) üstlenirken dizinin diğer yapımcıları ise Howard T. Owens (Master Chef, The Biggest Loser), Carolyn Bernstein ve Todd Cohen isimlerinden oluşuyor.

Çekimleri Toronto'da gerçekleştirilen olan Awakening'in pilot bölüm yönetmenliğini ise David Von Ancken yapacak. Ancken, daha önceden TV filmi Hell on Wheels dışında Californication, The Vampire Diaries, Heroes, The Shield, OZ ve Memphis Beat gibi dizilerde yönetmenlik yapmıştı.

Dizinin oyuncu kadrosu ile ilgili bilgiler ise şu şekilde:

Dizide iki kız kardeşi canlandıracak olan isimler Meredith Hagner ve Lucy Griffiths olacak. Lights Out'daki Ava karakteriyle tanıyabileceğimiz 1987 doğumlu Hagner, dizide 'Jayce Lestrade'yi canlandıracak.


1986 doğumlu İngiliz aktrist Lucy Griffiths ise özellikle BBC'de yayınlanan Robin Hood dizisindeki Marian karakteriyle tanınmakta. Dizide 'Jenna Lestrade' karakteriyle karşımıza çıkacak olan isim kız kardeşlerden yaşça büyük olanını oynayacak.


Brian Hallisay ise dizide 'Matt Yeager' karakterini oynayacak. Griffiths'in canlandırdığı Jenna'nın erkek arkadaşı rolünde olacak. Özellikle Will Davis'i canlandırdığı Privileged ile hatırlanabilecek 33 yaşındaki aktör Eastwick, Medium ve Bone gibi dizlerde de rol almıştı. Hallisay'in, Scott Spiegel'in yönetmenliğini yapacağı Hostel: Part III kadrosunda da olduğunu hatırlatalım.Titus Welliver ise 'The Hunter' olarak dizide yer alacak isimlerden. Welliver, dizide orta yaşlı, gümüş rengi saçlara ve delici bakışlı gözlere sahip, koyu renk bir palto giyen, hayatını yaşayan ölüleri avlamaya adamış gizemli bir zombi avcısı rolünde olacak. The Good Wife, Deadwood, Lost ve Sons of Anarchy gibi yapımlar 50 yaşındaki aktörün dizi dünyasında kadrosunda yer aldığı yapımlardan bazıları. The Closer, Supernatural ve Prison Break ise misafir oyuncu olarak gözüktüğü dizilerden.

 
Marco Grazzini dizinin pilot bölümünde gözükecek olan konuk oyunculardan birisi olacak. Aktör, daha önceden Being Erica ve Nikita gibi yapımlarda da misafir oyuncu olarak yer almıştı. John Charles Meyer (CSI: NY) de pilot bölümde gözükecek bir diğer isim.

Önümüzdeki sene izleyebileceğimiz dizinin ne zaman ekranlara geleceği konusunda henüz net bir bilgi yok. The Walking Dead'in ardından farklı bir tat veren yeni bir zombi dizimiz olması ümidiyle diyelim..

Awakening, The CW'nin 2011-2012 yayın takvimine giremedi!

No comments: