8/17/2010

Coming Soon: 'Dylan Dog: Dead of Night' / Trailer
Yönetmen: Kevin Munroe
Senaryo: Joshua Oppenheimer, Thomas Dean Donnely
Tür: Korku, fantastik, gerilim
Gösterim Tarihi: 2010
Oyuncu Kadrosu: Brandon Routh, Sam Huntington, Peter Stormare, Anita Briem, Taye Diggs, Kyle Russell Clements, Kurt Angle, James Hebert, Marco St.John, Dan Braverman, Kimberly Whalen, Courtney J.Clark, Parker Dash, Randal Reeder, Gabrielle Chapin, Courtney Shay Young, Kent Jude Bernard, Laura Spencer
Stüdyo: Platinum Studios
IMDB: Dylan Dog: Dead of Night (2010)
Web Sitesi: Dead of Night - The Movie

Kâbuslar dedektifi lakaplı çapkın, kısmen paranormal, Scotland Yard'dan terk dedektifin maceralarını konu alan çizgi roman Dylan Dog'un sinema uyarlamasında superman Brandon Routh'u Dylan Dog olarak göreceğiz. Filmin konusuna baktığımızda; Londra'dan New York'a taşınan hikayede, doğaüstü olayları araştıran Dylan Dog, babasının gizemli bir yaratık tarafından öldürüldüğünü düşünen genç ve çekici bir kadının isteği üzerine araştırmalarına yeniden başlayacaktır. Ve merakla beklenen filmin ilk trailer'i yayınlandı, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İtalya’da 1986 yılında yayımlanmaya başlayan Dylan Dog serisi bizde de Rodeo Yayıncılık tarafından basıldı. Tiziano Sclavi tarafından yaratılan Dylan Dog, esasen ‘kabuslar dedektifi’ olarak anılan, doğaüstü ve korku olaylarını kendi başına araştırmaya karar vermiş, eski bir polis ve eski bir alkoliktir. Son derece yufka yürekli ve iyiliksever olmakla beraber yardımına ihtiyacınız olduğunda Londra'da Craven Yolu No.7 'ye gidip masraflar hariç günlük 50 pound’u gözden çıkarmanız gerekmektedir.


* Dylan Dog, 20’ye yakın dilde yayınlanıyor, İtalya dışında en çok ABD, Brezilya ve Fransa’da seviliyor.
* Bazı hayranları Dylan Dog’un aşk hayatına takmış durumda; sevdiği kadınların kaçıyla rüyasında, kaçıyla gerçek hayatta öpüştüğünü ve bu kadınların kaçının vampir, kaçının zombi vs olduğu konusunda bir kitap bile yazılmış.
* Gazeteci Claudio Paglieri Dylan’ı o kadar şahsına münhasır bulmuş ki hakkında ‘Benim Adım Dog; Dylan Dog’ adlı bir kitap yazmış.
* Ünlü yazar Umberto Eco: "I can read the Bible, Homer or Dylan Dog for several days without being bored."yani ''Günlerce hiç sıkılmadan Kitab-ı Mukaddes, Homeros ve Dylan Dog okuyabilirim,” demiş.

International Trailer Debut: Dylan Dog: Dead of Night 

In the film Dylan Dog (Brandon Routh) is forced back into his nightmare investigations after he is approached 
by a woman who claims to have seen her father brutally murdered by a mysterious creature. With his street 
smarts, his gun, and a set of paranormal weapons, Dylan attempts to restore order both above and below ground. 

The Gates 1x09 'Identity Crisis' Promo

ABC'nin yaz dönemi dizilerinden The Gates’in 15 Ağustos Pazar günü yayınlanan 'Dog Eat Dog' isimli ilk sezonun 8.bölümünün ardından 22 Ağustos Pazar günü yayınlanacak olan 'Identity Crisis' isimli 9.bölümünün fragmanı yayınlandı.

The Gates 1x09 Preview

An FBI agent searches for a criminal who may have taken refuge in The Gates; Andie grows weaker by the 
day; Charlie finds himself with an unexpected new crush; Dylan and Claire struggle to repair their bond.

İlgili Başlıklar: 
The Gates 1x08 'Dog Eat Dog' Promo
The Gates 1x07 'Digging the Dirt' Promo

'Resident Evil: Afterlife' Behind-the-Scenes / Kamera arkası görüntüler
3-D olarak gösterime girecek olan, seri tutkunlarının merakla beklediği, Paul W.S. Anderson'un yönetmenliğini yaptığı ve James Cameron'un Avatar'daki 3-D teknolojisinin kullanıldığı Resident Evil: Afterlife için son yayınlanan international trailer'in ardından yeni bir kamera arkası videosu yayınlandı. Yazımızın devamında bulabileceğiniz 3 dakikalık videoda filmden bazı sahnelerin yanında ekipten yönetmen Paul W.S.Anderson, oyuncu kadrosundan Milla Jovovich ve Ali Carter ile sanat yönetmeni Arvinder Grewal'in filmle ilgili kısa düşüncelerini bulabilirsiniz.

Resident Evil: Afterlife Movie Behind the ScenesYönetmen: Paul W.S. Anderson
Senaryo: Paul W.S. Anderson
Gösterim Tarihi: 10 Eylül 2010,USA
Oyuncu Kadrosu: Milla Jovovich, Boris Kodjoe, Ali Larter, Wentworth Miller, Spencer Locke, Kim Coates, Shawn Roberts, Norman Yeung, Kacey Barnfield
Stüdyo: Sony Screen Gems   
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1220634/
Web Sitesi: Resident Evil: Afterlife - Official Movie Site | In Theaters September 10İlgili Başlıklar: 
'Resident Evil: Afterlife' International Trailer yayında!
'Resident Evil: Afterlife' Teaser Poster yayınlandı  
RESIDENT EVIL: AFTERLIFE New Trailer

Resident Evil: Afterlife'den yeni kareler!