11/22/2010

'Sector 7 (Mining Area 7 - Je Chil Gwanggu) 3D' -ilk tanıtım karesi yayınlandı-

Filmin Künyesi
Yönetmen: Kim ji-Hoon
Yapımcı: Youn je-kyun
Gösterim Tarihi: 2011
Oyuncu Kadrosu: Ha Ji-won, Ahn Seong-gi, Park Cheol-min, Oh Ji-ho, Son Sae-byeok, Cha Ye-ryeon
Stüdyo: CJ Entertainment
Özet: Petrol sondaj platformunda çalışan bir grup, mutasyona uğramış bir denizaltı yaratığının saldırısına uğrar.

Çekimlerine Haziran ayında başlandığı açıklanan ve Güney Kore'de tanınmış oyuncuları ve ekibi bir araya getiren yerli 3D filmi olarak heyecanla beklenen 'Sector 7' önümüzdeki sene yaz aylarında gösterime girecek. Filmin yapımcılığını Kore sinema sektöründe önemli bir isim olarak yer edinmeyi başaran Youn je-kyun üstleniyor. Youn je-kyun'un bu yere ulaşmasındaki en önemli çıkış noktası senarist ve yönetmenliğini yaptığı 2009 senesinde gösterime giren Haeundae (Tidal Wave) filmi. Gösterime girdiği tarihten itibaren toplam 11 milyon izleyiciyi salonlara çekmeyi başaran film 2009 senesinin bu alandaki bir numarası olurken aynı zamanda ülkenin tüm zamanlarda en iyi gişe hasılatı yapan dördüncü filmi olarak bu listede de yerini alıyordu.Sector 7'nin yönetmenlik koltuğundaki isim olan Kim ji-Hoon, 2007 yapımı tarihsel dönem filmi 'May 18' ile bilinen bir isim. Ağırlıklı olarak oldukça olumlu eleştiriler alan film toplamda 7 milyon izleyiciyi sinema salonlarına çekmişti

'Ecilpse' olarak bilinen petrol sondaj platformunda çalışan bir grubun mutasyona uğramış bir denizaltı yaratığının saldırısına uğramasııyla gelişen olayları konu edinecek filmin oyuncu kadrosundaki isimlere bakalım: Az önce değindiğimiz Youn je-kyun'un yönetmenliğini yaptığı Haeundae'de Gang Yeon-heui karakterini canlandıran, ayrıca Miracle on 1st Street filmiyle de tanınan ödüllü aktrist Ha Ji-won filmde Eclipse'nin ekipman yöneticisi olarak karşımıza çıkacak. 58 yaşındaki Kore'nin en popüler aktörlerinden Sung-kee Ahn ise petrol kulesinin kaptanını canlandıracak. Lee Han-wee, filmin yönetmeni ile daha önce May 18'de de birlikte çalışan 43 yaşındaki aktör Park Cheol-min, 2006 yılı aksiyon-komedi filmi My Wife Is a Gansgter 3 ile tanınan Oh Ji-ho (filmde mühendis Kim Dong-soo'yu canlandırıyor), 2009 yapımı suç-drama-gizem tarzındaki Mother'de oynadığı dedektif rolüyle bilinen Song Sae-byeok ve Doremifasolasido filmiyle tanınan 25 yaşındaki genç aktrist Cha Ye-ryeon filmde yer alan diğer oyuncular.

Sector 7, Kore'de önümüzdeki yaz izleyicilerle buluşacak. U.S.A ve diğer ülkelerle ilgili dağıtımı konusunda şu ana kadar bir açıklama yok. En üstte gördüğünüz ilk logo dizaynı ile beraber filmden ilk tanıtım karesi de geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Kareyi büyütmek için üzerine tıklamanız yeterli..