11/30/2010

The Vampire Diaries'de Caroline ve Tyler arasında neler olacak!


11 Kasım'da yayınlanan 'Katerina' bölümünün ardından üç haftalık araya giren The Vampire Diaries'de sayılı günler geçti diyelim ve dizi bu hafta 02 Aralık'ta ikinci sezonun onuncu bölümü 'The Sacrifice' ile geri dönüyor. Dizinin son bölümlerine doğru Lockwoodlar'ın laneti sonucu birinin ölümüne neden olarak kurt adama dönüşen ve ilk dolunayı yaklaşan Tyler Lockwood ile artık yeni haline iyice alışmaya başlayan taze vampirimiz Caroline Forbes arasında sıkı bir yakınlık olmaya başlamıştı. Tyler'in durumunu bilen Caroline kendi sırrını Tyler ile paylaşmıştı. İkili arasında yaşanacak gelişmeler ilerleyen bölümlerin merak edilen konuları arasına girdi. Dizide Tyler ve Caroline'yi canlandıran Candice Accola ve Michael Trevino geçtiğimiz günlerde E! News'e konuk olarak Kristin Dos Santos'un sorularına yanıt verdiler. Soru her iki karakterin olası ilişkisine yönelikti, her iki isim de haliyle soruya 'kimbilir,olası' tarzında kaçamak yanıtlar vermeyi tercih etti:) Bakalım önümüzdeki bölümlerde ikili arasındaki ilişki hangi yönde gelişecek..

"Vampire Diaries" Hookup Heats Up? 

Priveta


Fringe 3x08 "Entrada" yeni promo ve sneak peek!


18 Kasım'da yayınlanan  'The Abducted' bölümüyle üçüncü sezonun yedinci bölümünü de geride bırakan Fringe, bir haftalık aranınan ardından bu hafta 02 Aralık'ta kaldığı yerden devam ediyor. Yayınlanacak yeni bölümün ismi ise 3.08 'Entrada'. 'Entrada' ile ilgili önceden yayınladığımız promo, sneak peek ve karelerin ardından bu kez Kanada Citytv'nin yayınladığı promo ve yeni sneak peek'i  yazımızın devamında bulabilirsiniz. Bölüm özeti ise kısaca şöyle:  Peter son olaylarla başa çıkabilmek için mücadele eder. Olivia ise kendisiyle müttefik olacak birini aramaktadır. Fringe takımı evrenler arası iletişim gerçekleştirebilen bir cihaz tespit eder. 

Fringe - Promo Canadese 3x08 ("Entrada")

Temizlik görevlisi: " Az önce bir kadının önümde gözden kayboluşuna şahit oldum. İsmi Olivia.Size bir mesajı var."Diğer evrende sıkışıp kalmış."
Bolivia: "Ben olduğumu nasıl anladın?"
Peter: "Bizim Olivia'nın yerine nasıl geçtin?"

Olivia: "Beni geri yolluyorlar. Ama öncesinde beni öldürecekler, beynimi kesip çıkaracaklar ve üzerinde çalışacaklar."
Broyles: " Peter O(livia)nu alacağız. Olivia'yı eve getireceğiz."
Olivia: "Tankı boşaltmışlar, geçiş yapamam."


Fringe - Sneak Peek 3x08 ("Entrada") #2

Peter:" Merhaba, Walter sen misin? Nefes seslerini duyuyorum.
Temizlik görevlisi:Peter Bishop mu?
Peter:Evet
Temizlik görevlisi: "New York'tan arıyorum.Kulağa delice gelecek biliyorum ama daha demin bir kadının önümde gözden kayboluşuna tanıklık ettim.
Peter:Kim o?

Temizlik görevlisi: "Adı Olivia.Size bir mesajı var. Diğer evrende sıkışıp kalmış."
Bolivia: "Arayan kim?"
Peter: "Görünüşe bakılırsa benzeri görülmemiş bir birikim için şartlara uygun seçilmişim."
Bolivia: "Gecenin bir yarısı benzeri görülmemiş birikim?!"
Peter: Birikim yapmak için asla geç değildir."
Bolivia: "Görünüşe bakılırsa değil. Bence numaralarını saklamalısın, onlar uyuduklarında da sen ararsın."
 

Fringe 3x08 "Entrada" promo, sneak peek, bölüm konusu ve kareler!

The Walking Dead (sezon finali) 1x06 'TS-19' sneak peek, bölüm konusu ve kareler!

The Walking Dead bu hafta yayınlanan 'Wildfire' bölümüyle ilk sezonun beşinci bölümünü de geride bıraktı. Altı bölümden oluşacak olan ilk sezonun artık son bölümüne geldik ve dizide önümüzdeki hafta sezon finali var. 05 Aralık Pazar günü yayınlanacak olan bölümün ismi ise: 1x06 'TS-19' (Test Subject -19) olacak. Sezon finalinin yönetmenliğini bu sene Sons of Anarchy, Nikita gibi dizilerde de yönetmenlik koltuğunda yer almış bir isim olan Guy Ferland yapıyor. Bu hafta yayınlanan bölüm geçen hafta kampta yaşanan zombi saldırısı sonrası kaldığı yerden devam etti. Zombiler tarafından öldürülen Amy ile Andrea arasında yaşananlar, Jim'in saldırıda ısırılmasının anlaşılması üzerine artık kampta pek güvende olmadıklarını düşünmelerinin de etkisiyle Rick'in hastalığa bir çare bulunmuş olabileceği ve Jim'i böylelikle iyi hale getirebilecekleri umuduyla CDC (Center for Disease Centre)'ye gitme fikrine grubun büyük kısmının katılmasıyla kamptan ayrılmaları, yolculuk esnasında Jim'in durumunun kötüye gitmesiyle Jim ve diğerlerinin aldığı kritik karar bölümün önemli anlarıydı. Her hafta olduğu gibi geçmiş bölümden kısa bir sahneyi de paylaşalım: Rick ve yanındakiler CDC binasına ulaşmışlardır. Ancak tüm kapılar kapalı ve kepenkler indirilmiştir. Bu esnada çevredeki zombiler grubu farkederek oraya doğru yaklaşmaktadırlar. İşte aynı zamanda bölümün final sahnesi olan o anlar:Dizinin beşinci bölümünün reytinglerine bakıldığında ise dizinin kendi rekorunu kırdığını görüyoruz. Son bölüm AMC'de toplamda 5.6 milyon izleyiciyi kendine çekerken geçen haftaki 4.8 milyonluk rakamın çok üstüne çıkmayı başardı. Bu rakam aynı zamanda dizinin ilk bölümünde elde ettiği 5.3 milyonluk AMC'nin rekor izleyici sayısından da fazla. Bu rakamlar dizinin uzun soluklu olacağına işaret. Bu hafta yayınlanacak bölümde CDC binasının önündeki Rick ve arkadaşları içeride bulunan Dr.Jenner (Noah Emmerich) tarafından içeriye alınıyor. Doktor, gruba öncelikle zombiler tarafından ısırılan birinin nasıl vahşi bir saldırgana dönüştüğünü anlatıyor. Yeni bölümle ilgili yayınlanan üç dakikalık klibi ve bir kaç kareyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

The Walking Dead: Sneak Peek 1x06 - "TS-19"

Rick and the group are allowed into the CDC, by a strange doctor. But all is not what it seems in their newfound haven.