10/18/2010

'Scream Awards 2010' kazananları belli oldu!
Scream Awards 2010 kazananları dün gece Los Angeles'de The Greek Theatre'de düzenlenen törenle belli oldu. Gerçekleştirilen ödül töreni Salı günü Spike TV'de yayınlanacak. Korku, fantastik ve bilim kurgu türlerinde çeşitli kategorilerde dağıtılan ödüller şu şekilde:The Ultimate Scream: "Inception"

Best Science Fiction movie: Inception

Most Anticipated Movie (En çok beklenen film): Green Lantern -- Presenter: Blake Lively -- Accepting: Ryan Reynolds

Best Fantasy Movie: The Twilight Saga: Eclipse -- Presenter: Rosario Dawson -- Accepting: Kristen Stewart, Nikki Reed, Jackson Rathbone (Sonuç pek şaşırtıcı olmamalı:))

Best F/X: Avatar -- Accepting: James Cameron ( Aynı zamanda Avatar extended versiyonun ilk tanıtım gösterimi de yapıldı)

Best Director (en iyi yönetmen): James Cameron - Avatar -- Accepting: James Cameron

3-D Top Three Award: Avatar -- Presenter: Don Cheadle -- Accepting: James Cameron & Producer John Landau

Best Scream-Play: Shutter Island, written by Laeta Kalogridis

Scream Heroine Award: Sigourney Weaver
-- Presenter: James Cameron -- Accepting: Sigourney Weaver

Best Horror Actress (Korku türünde en iyi aktris): Anna Paquin -- True Blood -- Presenter: The Vampire Diaries stars (Nina Dobrev, Paul Westley & Ian Somerhalder) -- Accepting: Anna Paquin (True Blood'un Sookie'si Anna Paquin geçen sene olduğu gibi yine ödülün sahibi olmayı başardı. Ödülü ise diğer popüler vampir temalı dizilerden The Vampire Diaries'in oyuncularının elinden aldı)

Best Horror Movie (En iyi korku filmi): Zombieland -- Presenter: Sarah Silverman -- Accepting: Bill Murray (Filmde bizleri kahkaya boğan ve kendisini oynadığı kısa rolüyle yer alan Bill Murray ödülü alan isimdi ve fotoğrafta görüldüğü üzere Ghostbusters kostümü ile sahneye çıktı)

Best TV Show: True Blood -- Presenter: Marilyn Manson -- Accepting: Alan Ball (Dexter, Doctor Who,Lost ve V gibi adayların arasından True Blood en iyi TV Show'u ödülünü geçen sene olduğu gibi yine almayı başardı. Dizinin yaratıcısı Alan Ball oyuncu kadrosu ile birlikte ödülü alan isimdi.)


Most Memorable Mutilation: The Human Centipede (First Sequence) -- Presenter: Eli Roth -- Accepting: Not Present

Best Science Fiction Actress:  Scarlett Johansson, Iron Man 2

Best Science Fiction Actor: Leonardo DiCaprio,Inception

Best Horror Actor (Korku türünde en iyi aktör): Alexander Skarsgård -- True Blood -- Presenter: Kelly Osbourne -- Accepting: Alexander Skarsgård ( Geçtiğimiz sene aynı dizide Bill karakterini canlandıran Stephen Moyer'e giden ödül bu kez dizinin karizmatik vampiri Eric Northman'ı canlandıran Alexander Skarsgard'a gitti)

Best Worst Movie: Piranha 3D -- Presenter: Troll 2 Actors

2010 Comic Con Icon Award: Ray Bradbury

Best Fantasy Actress: Kristen Stewart -- The Twilight Saga: Eclipse -- Presenter: Thomas Jane -- Accepting: Kristen Stewart

Best Actor in a Fantasy: Robert Pattinson, “The Twilight Saga: Eclipse”

Breakout Male Performance: Xavier Samuel, “The Twilight Saga: Eclipse”

Most Mind-Bending Film: "Inception" 

Best Comic Book or Graphic Novel: The Walking Dead -- Presenter: Jon Bernthal and Sarah Wayne Callies -- Accepting: Author Robert Kirkman

Holy Sh!t Scene of the Year: True Blood - Twisted Sex
-- Presenter: Rainn Wilson -- Accepting Stephen Moyer (True Blood'un 3.sezon 3.bölümünden hatırlayacağımız ve çok ses getiren Bill ile Lorena arasında geçen sahne)


Best Comic Book Writer: Geoff Johns -- Blackest Night, Brightest Day, The Flash, Green Lantern -- Accepting: Geoff Johns

Best Superhero: Robert Downey,Jr as Iron Man, Iron Man 2

Best Television Performance: Matthew Fox, Lost

Best Villain (kötü adam): Mickey Rourke -- Iron Man 2 -- Presenter: Megan Fox -- Accepting Mickey Rourke (Ödül kadar ödülü veren de dikkat çekici bir isimdi:))

Wes Craven'in merakla beklenen Scream serisinin yeni filmi Scream 4'ün de ilk teaser traileri tören sırasında yayınlandı. Wes Craven, Neve Campbell, David Arquette ve Emma Roberts filmin ilk gösterimini beraber sundular.Başrolünde Anthony Hopkins'in yer alacağı ve 2011'de vizyona girecek olan The Rite'nin de ilk klibi Hopkins'in konuşmasının ardından izleyicilerle buluştu.Gecenin en güzel sürprizlerinden birisi ise David Spade'nin 'Back To The Future' klibinin gösteriminin ardından sahneye Michael J Fox (Marty McFly) ve Christopher Lloyd (Dr.Emmett Brown)'u davet etmesiydi. Back To The Future'ninyapımından itibaren tam 25 sene geçmiş..


1985 yılındaki orijinal teaser ile bu gece için Michael J.Fox ile yeniden çekilen klibi ardarda izlemek gayet hoş olsa gerek: 

Back To The Future - Teaser 
 

Scream Awards 2010 with Michael J. Fox on Spike 


"Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I" ve ''Paranormal Activity 2'' gecede klipleri yayınlanan diğer filmler oldular.

'Scream Awards 2010' kategori adayları!

Dexter 5x05 'First Blood' promo, 2 sneak peek ve bölümden kareler!


Dün akşam yayınlanan 'Beauty And The Beast' bölümüyle beşinci sezonun dördüncü bölümünü geride bırakan Dexter'in önümüzdeki haftaki bölümünün ismi 'First Blood' olacak. 24 Ekim'de yayınlanacak bölümün yayınlanan promosunu, iki sneak peek ve bölümden bir kaç kareyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

Dexter 5x05 - "First blood" - Promo #1

Dexter is saddled with an unwanted conspirator; Dexter worries about how Rita's death will affect Harrison; Deb 
works alone; Quinn enlists an old friend's help. 

Dexter 5x05 - "First blood" - Sneak peek #1 

Dexter 5x05 - "First blood" - Sneak peek #2
Bölümden kareler:


İlgili Başlıklar: 
Dexter 5x04 'Beauty And The Beast' promo, 2 sneak peek ve bölümden kareler!
Elektronik müzik sanatçısı Pogo'dan 'Dexter' çalışması!
Dexter'in yıldızı Michael C. Hall 'The Early Show'a konuk oldu!

Fringe 3x05 "Amber 31422" promo, sneak peek ve bölümden kareler!


Fox'da bu hafta yayınlanan 'Do Shapeshifters Dream of Electric Sheep?' bölümüyle üçüncü sezonun dördüncü bölümünü de geride bırakan Fringe'de iki haftalık uzun bir ara söz konusu. Bu aranın ardından dizi 04 Kasım'da 3x05 'Amber 31422' bölümü ile kaldığı yerden devam edecek. Bölümle ilgili yayınlanan promo, iki dakikalık sneak peek ile bölümden toplam dokuz kareyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

Fringe - 3x05 - Amber 31422 - Promo
 

Fringe - Sneak Peek 3x05 ("Amber 31422") 

Walternate informs Olivia he believes she can travel through different worlds 


Bölümden kareler:

Fringe 3x05 "Amber 31422"den yeni promo!

Mystic Falls (The Vampire Diaries)'da yeni bir vampir: Rose
Katherine'nin Mystic Falls'a döndüğü ve kurt adam karakterinin de diziye katıldığı The Vampire Diaries'in ikinci sezonunda bölümler ilerledikçe yeni karakterlerle tanışmaya devam ediyoruz. Dizinin ikinci sezon sekizinci bölümünde aynı zamanda bölüme ismini de verecek olan yeni bir isimle tanışacağız: Rose. Özellikle Supernatural'de canlandırdığı Bela Talbot karakteriyle hafızalarımızda yer edinen genç aktrist dizide 500 yaşını aşkın oldukça zarif görünümlü ve sert bir vampiri canlandıracak. Söylentilere göre Rose, Damon Salvatore için yeni bir ilgi kaynağı olabilir. 500 yılı aşkınlık vampirlik Rose'yi artık belli bir şiddete getirse de acaba içinde biraz insanlık kalmış olabilir mi, bunun cevabını ilerleyen bölümlerde edineceğiz. 500 senelik bir ölümsüzlük onu ne derece tehlikeli yaptı ve Mystic Falls'da bulunma amacı nedir... 04 Kasım'da yayınlacak olan Rose bölümünü bekleyip göreceğiz..

The Vampire Diaries 2.08 'Rose'den ilk kareler!
The Vampire Diaries 2.06 'Plan B' Promo, bölüm özeti ve bölümden kareler!  
The Vampire Diaries 2.07 'Masquerade'den ilk kareler! Comic Con Teaser Trailer!