3/14/2011

'Terra Nova' 2011'in sonbaharına ertelendi!


Fox ekranlarında özel TV bölümü olarak lanse edilen ilk iki bölümünün Mayıs ayında ekranlara geleceği açıklanan ve Steven Spielberg ismiyle merak uyandıran yeni TV dizisi 'Terra Nova' için yayın tarihinde ertelemeye gidildi.

Fox'tan yapılan açıklamada dizinin 2011 sonbaharına ertelendiği ve tüm görsel efektlerin tamamen bu süreç içerisinde tamamlananacağı açıklandı. Fox kanalı yönetim kurulundan Kevin Reilly şu açıklamaları yaptı: ''Terra Nova şimdiye kadar üretilen en iddialı televizyon dizilerinden birisi. Görsel efektlerin tam anlamıyla tamamlanabilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç var. Bu durum dizinin en önemli unsurlarından. Dolayısıyla görsel efekt ekibimizin çığır açacak çalışmalarını tamamen bitirebilmeleri için biz de şovun tarihini biraz ertelemek durumundayız''

Terra Nova'nın kısaca konusu şöyle: 2149 yılında Dünya gezegeni üzerindeki yaşam, nüfus patlaması ve kirlilk sonucunda yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bilim adamları geçmişi değiştirerek geleceği kurtarmak amacı ile zamanda yolculuk yaparak tarih öncesi döneme gitmenin yolunu keşfederler. Shannon ailesi (Baba Jim, Eşi Elisabeth, ve çocukları Josh ve Maddy) 150 milyon yıl geriye giderek kendilerini "Terra Nova" adlı bölgede bulurlar. İlk insan kolonisi kurulması ve diğer insanlarla karşılaşmaları ile devam eder.

 Dizinin oyuncu kadrosuna bakıldığında ise;    

Jim Shannon rolünde Jason O'Mara, karmaşık bir geçmişi olan fedakar bir baba,
Elisabeth Shannon rolünde Shelley Conn, Jim ile evlenen bir travma cerrahı,
Josh Shannon rolünde Landon Liboiron, Jim ve Elisabeth'in oğlu,
Maddy Shannon rolünde Naomi Scott, Jim ve Elisabeth'in kızı,
Komutan Frank Taylor rolünde Stephen Lang, Zaman kapısından geçen ilk kişi, yerleşimin şimdiki lideri,
Skye rolünde Allison Miller ise Terra Nova ziyaretçilerine rehberlik yapan kıdemli bir yerli'yi canlandıracak.

İzlemek için bir süre daha beklememiz gereken Terra Nova için yayınlanan teaser'i izleyelim:Terra Nova'dan ilk uzun fragman ve yeni kareler yayınlandı!

Secret Circle'nin oyuncu kadrosu şekilleniyor!


The CW'nin sevilen dizisi The Vampire Diaries'in yaratıcılarından 46 yaşındaki yapımcı Kevin Williamson, L.J. Smith’in yazdığı diğer bir roman serisi olan 'Secret Circle'den uyarlama yeni bir dizi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Dizi, annesinin büyüdüğü yer olan New Salem’e taşınan ve daha sonra cadı olduğunu keşfeden Cassie isimli California'lı genç bir kızı konu ediniyor. Cassie aynı zamanda yüzyıllardır süre gelen iyi ile kötü arasındaki savaşın da anahtarıdır. 

Secret Circle, 'Diaries'in arkasındaki şirketler Alloy Entertainment ve WBTV'den geliyor. Kevin Williamson'un dışında Andrew Miller ve 'Angel'in senaristlerinden Elizabeth Craft ve Sarah Fain de projenin yapımcı kadrosunda yer alan diğer isimler. Pilot bölüm yönetmenliğini yapacak isim ise Liz Friedlander. Liz Friedlander bu projeyle ilk pilot bölüm yönetmenliğini yapmış olacak. Kariyerine müzik klipleri ve reklam yönetmeni olarak başlayan isim The CW'nin The Vampire Diaries, One Tree Hill ve 90210 gibi dizilerinde yönetmenlik yapmıştı.

Dizinin oyuncu kadrosu da şekillenmeye başladı. Şimdilik Cassie Blake ve Adam karakterlerini canlandıracak isimler belli oldu. Yukarıda ayrıntılarından bahsettiğimiz Cassie karakterini canlandıracak olan isim Brittany Robertson olacak. 21 yaşındaki genç aktristi özellikle The CW dizisi Life Unexpected'de canlandırdığı Lux Cassidy karakteri ile hatırlayabiliriz. Robertson yakın zamanda vizyona girecek olan Scream 4'ün de kadrosunda yer alıyor.


Secret Circle kadrosuna katılan ikinci oyuncu haberi ise geçtiğimiz günlerde geldi. Buna göre Terminator: The Sarah Connor Chronicles, Laid to Rest gibi yapımlardan tanıdığımız 24 yaşındaki aktör Thomas Dekker dizide Adam karakterini canlandıracak. Adam, cadılar meclisinin en yaşlı üyesi ve aynı zamanda Cassie'ye karşı ilgi duyuyor. Thomas  Dekker; Terminator: The Sarah Connor Chronicles'de John Connor, Heroes'de Zach karakteri ile karşımıza çıkmıştı. Laid to Rest ve A Nightmare on Elm Street (2010) gibi korku-gerilim tarzındaki filmlerde de rol almıştı.

Kevin Williamson dizinin senaryosu üzerinde çalışmaya devam ediyor. Kitapta yer alan diğer iki karakter Diana ve Faye için aktrist adayları üzerinde araştırmalara devam ediliyor. Anlaşılan yakın bir zamanda yeni oyuncu haberleri ile dizi yine gündemimize gelecek..