2/02/2011

Wrong Turn 4 (Korku Kapanı 4)'ün çekimlerine bu ay start veriliyor!İlki 2003 yılında Rob Schmidt yönetmenliğinde çekilen, 2007'de Wrong Turn 2: Dead End (Joe Lynch) ve 2009'da Wrong Turn 3: Left for Dead ( Declan O'Brien) ile seriye dönüşen Korku Kapanı serisi olarak bildiğimiz Wrong Turn'un dördüncü filmi yolda. Serinin son filmi 2009 senesinde direk video için çekilmiş ve satışa çıkmıştı. Fox Home Entertainment belki de satışlardan memnun kaldı ki serinin dördüncü filmini çekmek için yine pek fazla ara vermediler ve geçtiğimiz günlerde 20th Century Fox'dan yapılan açıklamayla Wrong Turn 4'ün hazırlıklarına başlandığı ve yeni filmin yolda olduğu duyuruldu.

The Hills Have Eyes tarzında olan ve mutant canlılara karşı bir grup insanın hayatta kalma mücadelesi çerçevesinde geçen Wrong Turn serisinin ilk filmi genel kesimin beğenisini kazanmış ve gördüğü ilgi üzerine devam filmlerini de beraberinde getirmişti. Aslında Wrong Turn 2: Dead End ile ilk filmin çıtasını devam filmlerinin zorluğu altında pek alçaltmayan seri üçüncü filmde açıkçası hayal kırıklığı yaratmıştı. İlk iki filmden daha akıcı olabilecek bir senaryoya sahipken filmin verdiği gerilim, ölüm sahneleri, makjaj & efektler ve oyunculuklar beklentilerin altındaydı. Biraz aceleye getirilmiş bir film hissi uyandıran Wrong Turn 3: Left for Dead, IMDB gibi sitelerde de serinin en düşük puanını almıştı. (Belki puanlama açısından farklılık olabilir ancak IMDB'deki Wrong Turn (6.0), Wrong Turn 2: Dead End (5.6) ve Wrong Turn 3: Left for Dead (4.4) sıralaması benim de düşüncelerim doğrultusunda.)

Serinin yeni filmiyle ilgili gelişmelere devam edelim. Az önce de bahsettiğimiz ve genelde olumsuz eleştiriler alan son filmin yönetmenliğini yapan Declan O'Brien serinin 4.filminde de yönetmenlik koltuğunda yer alacak isim. Facebook'ta kendisinin yaptığı açıklamaya göre çekimlere 14 Şubat Valentine's Day'de yani önümüzdeki günlerde başlamayı planlıyormuş. Çekimlere başlanacak yer ise Kanada, Winnipeg olacak. Filmin konusu ve oyuncu kadrosu hakkında henüz bir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde bu konuda da haberler gelecektir. O'Brien ismi doğal olarak peş hoşnutluk yaratmasa da belli bir kitlesi olan bu seri adına umarız ki son filmdeki eleştiriler göz önünde bulundurulup daha iyi bir iş ortaya çıkar diyelim. Bu arada her filmde kurtulmayı başaran genç aktristler [ ilk filmde Eliza Dushku (Jessie), ikinci filmde Erica Leerhsen (Nina) ve son filmde ise Janet Montgomery (Alex) ] bakalım bu filmde de aynı performansı gösterebilecek mi:) Son olarak serinin ilk üç filminin fragmanlarını hatırlayalım:Wrong Turn 4: Bloody Beginnings (Korku Kapanı 4) fragman ve teaser poster yayında!
Wrong Turn 4 (Korku Kapanı 4) oyuncu kadrosu şekilleniyor! 
Korku Kapanı 4 (Wrong Turn 4) setinden ilk kareler ve filmin gösterim tarihi!