8/12/2010

'The Last Exorcism' yeni poster yayınlandı! (Trailer-TV Spot)
Eli Roth'un yapımcılığını üstlendiği, Alman yönetmen Daniel Stamn'ın yönetmenlik koltuğunda olacağı, 27 Ağustos 2010'da USA'da gösterime girecek olan Lionsgate'nin yeni exorcism temalı filminde Patrick Fabian, filmde son şeytan kovma ayininin bir belgesel ekibi tarafından filme alınmasına izin veren protestan bir papazı canlandırıyor. Geçtiğimiz haftalarda filmle ilgili yayınlanan kare ve kliplerin ardından filmin yeni posteri de yayınlandı. 'Exorcism' temalı filmleri sevenleri pek hayal kırıklığına uğratmayacağını düşündüğümüz filmin künyesini hatırlayalım:

Yönetmen: Daniel Stamm
Senaryo:  Huck Botko, Andrew Gurland
Yapımcı: Eli Roth, Marc Abraham,Eric Newman
Gösterim Tarihi: 27 Ağustos 2010 USA
Oyuncu Kadrosu: Patrick Fabian, Iris Bahr, Louis Herthum, Ashley Bell, Tony Bentley, Caleb Jones, Shanna Forrestall, Allen Boudreaux, Denise Lee, Becky Fly, Logan Graig Reid, Jamie Alyson Caudle
Stüdyo: Lionsgate
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1320244/
Web Sitesi:
http://www.thelastexorcism.com/

Filmin konusu: Peder Cotton Marcus, Lousiana'da Sweetzer'ın çiftliğine vardığında, her zaman yaptığı şeytan kovma ayinlerinden birini gerçekleştireceğini düşünmektedir. Marcus, cemaatindeki insanlar için ayini görüntülemeye karar vermiştir. Sweetzer'ın kızı Nell'in ruhu, kötü bir iblisin eline geçmiştir. Genç kız kötü ruhun esiri haline gelmiştir. Marcus ayine başladığında, daha önce karşılaşmadığı türden bir kötülükle karşı karşıya kaldığını anlayacaktır. Ne var ki, bırakmak için artık çok geçtir.

The Last Exorcism - Trailer


The Last Exorcism - Trailer B

"After a career spent helping the devout through prayer and trickery, Reverend Cotton Marcus (Patrick Fabian) 
invites a film crew to document his final fraudulent days as an exorcist. Soon his faith is truly tested when a 
desperate plea from the father of a possessed girl (Ashley Bell) brings him face to face with the devil himself."

Alman yönetmen Daniel Stamm ve yapımcı Eli Roth’un yeni projesi olan The Last Exorcism, “cinema-verite”  şeklinde (kadraja mikrofonun, yönetmenin, yani doğal çekim detaylarının da girmesi) çekildi. Patrick Fabian, filmde son şeytan kovma ayininin bir belgesel ekibi tarafından  filme alınmasına izin veren protestan bir papazı canlandırıyor.... Şeytan kovma ayini için iyi bir deneysel film formülü seçilmiş. Post prodüksiyon olan yapımı sahipsiz bırakmayan Lionsgate'in başkanı Jason Constantine, “Eli Roth, korku janrasında kilit bir isim ve bu film gerçek bir şeytan çıkarma ayinine çok çok yakın olacak, izleyiciler bu deneyimi gerçekten de ölümüne korkunç bulacaklar.” açıklamalarında bulunmuştu.
 
The Last Exorcism - TV Spot - Believe


İlgili Başlıklar
'The Last Exorcism'den ilk klip yayınlandı!
'The Last Exorcism'den iki yeni kare!
I Spit on Your Grave ve The Last Exorcism'den yeni kareler!  
Coming Soon: The Last Exorcism

True Blood 3.09 'Everything is Broken' - 2 sneak peek

Pazar günü yayınlanan 'Night on the Sun' bölümüyle 3.sezonun 8.bölümünü de geride bırakan True Blood, 15 Ağustos Pazar günü yayınlanacak olan 3.09 'Everything is Broken' bölümü ile kaldığı yerden devam edecek. 12 bölüm sürecek olan 3.sezonun sonuna da yavaş yavaş yaklaşmakta olduğumuz dizide 'Everything is Broken' bölümünden Sam ve Terry ile Sookie ve Bill'in yer aldığı 2 adet sneak peek yayınlandı.

Ep.33:Clip - Sookie and Bill

Ep.33:Clip - Sam and Terry

İlgili Başlıklar: 
True Blood Promo 3.09 'Everything is Broken'
True Blood 3:08 'Night on the Sun' Recap / Bölüm Özeti

'Toronto After Dark Film Festival - 2010' Başlıyor ! (13-20 Ağustos)

Bu sene 5.si düzenlenecek olan 'Toronto After Dark Film Festival' 13-20 Ağustos tarihleri arasında 8 gece sürecek bir organizasyonla Kanada'nın Toronto şehrinde 'Bloor Cinema'da gerçekleştirilecek. 13 Ağustos'ta komedi-korku tarzındaki The Last Lovecraft ile açılışı yapacak festival, 20 Ağustos Cuma günü The Human Centipede filminin gösterimi ile son bulacak. 2006 yılından bu yana düzenlenen festivalde Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika gibi dünyanın dört bir yanından kısa ve uzun metrajlı korku, gerilim, bilim kurgu-macera türlerinde yeni çalışmaların gösterimi yapılmakta. Festivalde bu sene; The Last Lovecraft: The Relic of Cthulhu, The Human Centipede, The Last Exorcism, Centurion, Evil in the Time of Heroes, Black Death, Phobia 2, Rubber, All About Evil, Doghouse, Cargo, RoboGeisha, Alien vs Ninja, Heartless ve I Spit on Your Grave gibi filmlerin yanısıra bir çok kısa film izleyicileriyle buluşma fırsatını yakalayacak. Geçtiğimiz sene ise festival takipçilerinin hatırlayacağı üzere Dead Snow, Trick'r Treat, Black Dynamite, Strigoi, The Revenant ve Grace gibi filmler festivalde gösterilen yapımlar arasındaydı.

Toronto After Dark Film Testivali 2010 için hazırlanan fragman ve festivalin gerçekleşeceği Toronto-Bloor Cinema'dan bir kareyi yazımızın sonunda paylaşalım: 

Toronto After Dark 2010 Festival Trailer


Bloor Cinema


Fesival resmi web sitesi: Home - Toronto After Dark Film Festival 2010
Bloor Cinema web sitesi: Bloor Cinema – From Cult to Culture

The Gates 1x08 'Dog Eat Dog' Promo


ABC'nin yaz döneminde ekrana sürdüğü The Gates’in 08 Ağustos Pazar günü yayınlanan 'Digging the Dirt' isimli ilk sezonun 7.bölümünün ardından 15 Ağustos Pazar günü yayınlanacak olan 'Dog Eat Dog' isimli 8.bölümü için fragman yayınlandı. Nick Monohan kasabada olası bir vampir-kurtadam mücadelesinin oluşmasını önlemeye çalışırken, diğer yandan Andie ile Brett arasındaki ilişki yeniden alevleniyor. Hemen herkesin yeni sırlarının bölüm geçtikçe açığa çıktığı kasabada bakalım yeni bölümde neler yaşanacak.. 

The Gates 1:08 Promo - Dog Eat Dog

Nick tries to defuse a possible turf war between werewolves and vampires; Brett and Andie's relationship rekindles; 
Mia turns to Devon for guidance.

İlgili Başlıklar: 
The Gates 1x07 'Digging the Dirt' Promo

Coming Soon: The Loved Ones (Trailer, poster, klip ve kareler)
Yönetmen: Sean Byrne
Senaryo: Sean Byrne
Tür: Korku-gerilim
Yapımcı: Mark Lazarus, Michael Boughen
Gösterim Tarihi: 28 Ekim 2010
Oyuncu Kadrosu: Xavier Samuel, Jessica McNamee, Richard Wilson, Victoria Thaine, Robin McLeavy, John Brumpton, Fred Whitlock, Eden Porter
Stüdyo: Madman Entertainment, Omnilab Media ve Ambience Entertainment
Web Sitesi: The Loved Ones | In Cinemas October 28, 2010 | Official Film Site | Madman Entertainment
IMDB: The Loved Ones (2009)

Sean Byrne'nin yazıp yönettiği 2009 yapımı ve şu zamana kadar bir çok film festivaline katılmış olan 'The Loved Ones';  Xavier Samuel (Eclipse), Robin McLeavy , Jessica McNamee (Packed to the Rafters), Victoria Thaine (Caterpillar Wish), Richard Wilson (Clubland) ve John Brumpton (Last Ride) gibi genç ve yetenekli oyuncuları kadrosunda barındıran bir Avustralya yapımı korku filmi.Filmografisinde genelde kısa film çalışmaları bulunan Sean Byrne'nin de ilk ciddi çalışması olmuş diyebiliriz. Filmi yazmaya yaklaşık 4.5 sene yazmaya başladığını söyleyen Byrne'nin en sevdiği korku filminin 'Evil Dead' olduğunu da belirtelim.Sean Byrne


Eylül 2009'da Toronto Uluslararası Film Festivali'nde ilk kez görücüye çıkan film festivalden 'Midnight Madness Audience Award' ödülünü kazanarak ayrılmıştı. Festivalden oyuncuların görüntülerini ve yönetmen Sean Byrne'nin açıklamalarını içeren kısa bir video:Filmin daha sonra Ekim 2009'da AFI Film Festivali, ardından bu sene Hong Kong Film Festivali, San Francisco Uluslararası Film Festivali ve Fantasia Uluslararası Film Festivali'nde de gösterimi yapıldı. Gösterimi yapılan bir çok festivalden olumlu izlenimler bırakarak ayrılan 'The Loved Ones' in Avustralya dışında henüz diğer ülkelerde gösterime girip girmeyeceği ya da tarihi belli değil. Filmin trailer ve kliplerini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Filmin konusu ise kısaca; öğrenci olan ve bir trafik kazası sonucu babasının ölümüne neden olan Brent Mitchell (Xavier Samuel)'i hayata bağlayan tek tesellisi kız arkadaşı Holly (Victoria Thaine)'dir. Öğrenim yılının sonunda sene sonu balosu geldiğinde okulun sessiz kızı Lola (Robin McLeavy), Brent'e dansa birlikte gitmelerini teklif eder, ancak Brent'in partneri Holly'dir ve bu teklifi nazikçe geri çevirir. Dans saatinden önce Brent, Lola'nın çılgın babası (John Brumpton) tarafından kaçırılır. Prensesinin rüyasını yerine getirmekte kararlı olan baba, Brent'i Lola'nın yanına eve getirir ve bundan sonra gelişecek olaylar Brent için hiçte iç acıcı olmayacaktır:)

The Loved Ones - Trailer


The Loved Ones - TV Spot

The Loved Ones - Clip (Rock Climbing)


Filmden kareler

Son olarak filmin başrol oyuncuları Xavier Samuel, Robin McLeavy, Jess McNamee ve Victoria Thaine'nin konuk oldukları Instyle Ağustos 2010 sayısı için verdikleri pozları paylaşalım: Son bir not: Filmin müziklerini önümüzdeki haftalarda paylaşacağımızı hatırlatalım.