1/06/2011

People's Choice Awards 2011 kazananları belli oldu!


Bu sene 37.si düzenlenen 'People's Choice Awards'da tüm kategorilerde ödüller dün akşam Los Angeles Nokia Theatre'de düzenlenen ödül gecesi organizasyonuyla sahiplerine gitti. Sinema, televizyon, web ve müzik gibi dallarda en iyilerinin onurlandırılacağı geceye bu sene hatırlanacağı gibi korku filmi kategorisi de eklenmişti. Geceye damga vuranlar ise sinema dalında 'The Twilight Saga:Eclipse', TV dalında 'House' ve müzik dalında ise 'Eminem' oldu. Sinema ve TV dalında ilgimizi daha çok çeken ödüllerden başlayarak kazananların listesi şöyle:

The Twilight Saga: Eclipse - En İyi Film, En İyi Drama Film, Favorite Onscreen Team (Robert Pattinson, Taylor Lautner, Kristen Stewart) ve En İyi aktrist (Kristen Stewart)"Dexter" - Favorite TV Obsession (TV Takıntısı) --- Geçen sene True Blood'a giden bu ödül bu kez Dexter'e gitti, bu yıl Dexter'e gitmesi güzel olmuş..

"Fringe" - Favorite Sci-Fi/Fantasy Show (Bilim kurgu/Fantastik) ---  Smallville, Supernatural, True Blood, The Vampire Diaries gibi başarılı yapımların arasından ödülü kazandı. Tahminlerde True Blood biraz daha ön planda tutuluyordu. 

"A Nightmare on Elm Street" - Korku filmi --- ( Freddy Krueger karakterini bu kez Jackie Earle Haley'in canlandırdığı yeniden çevrim filmlerinden biri olan 'A Nightmare on Elm Street' ; The Crazies, The Last Exorcism, Let Me In ve Resident Evil: Afterlife gibi adayların arasından sıyrılmayı başardı)

SİNEMA

Film
"The Twilight Saga: Eclipse"


Drama
"The Twilight Saga: Eclipse"

Komedi
"Grown Ups"

Aksiyon
"Iron Man 2"

Aile
"Toy Story 3"

Korku
"A Nightmare on Elm Street"

Aktör
Johnny Depp

Aktris
Kristen Stewart


Komedi yıldızı
Adam Sandler

Aksiyon yıldızı
Jackie Chan

25 yaş altı yıldız
Zac EfronTakım
"The Twilight Saga: Eclipse": Rob Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner

TV

Drama
"House"

Komedi
"Glee"

Drama aktörü
Hugh Laurie, "House"

Drama aktrisi
Lisa Edelstein, "House"

Komedi aktörü
Neil Patrick Harris, "How I Met Your Mother"

Komedi aktrisi
Jane Lynch, "Glee"

Yeni Drama
"Hawaii Five-0"

Yeni Komedi
"$#*! My Dad Says"

Bilim kurgu/fantastik
"Fringe"

Yarışma showu
"American Idol"

Suç
"Lie To Me"

Suç savaşçısı
Tim Roth, "Lie To Me"

Doktor
Hugh Laurie, "House"

TV Takıntısı
"Dexter"

Talk Show sunucusu
Conan O'Brien, "Conan"

Konuk oyuncu
Demi Lovato, "Grey's Anatomy"

Aile
The Simpsons, "The Simpsons"
Tüm kategori kazananlarına şuradan bakabilirsiniz:
http://www.peopleschoice.com/pca/awards/nominees/

People's Choice Awards 2011 adayları açıklandı!

Quentin Tarantino'dan 2010 senesinin Top 20 film listesi!


Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde hemen her dalda olduğu gibi sinema dünyası için de bir çok çevreden geçen senenin favori filmleri listesi adı altında sıralamalara mutlaka rastlıyorsunuzdur. Sinema dünyasının önemli yönetmenlerinden Quentin Tarantino da geçen sene olduğu gibi bu senenin başında da geride bıraktığımız yıl için favori filmleri listesini açıkladı. 'The Quentin Tarantino Archives'de yayınlanan 2010'un Top 20 listesinde ilginç bazı filmler göze çarparken, bazı filmlerin Tarantino'nun listesine girememiş olması da yine dikkat çekici. Tarantino'nun listesinin ilk sırasında Toy Story 3 yer alırken The Social Network ve Animal Kingdom ilk üç sırada yer alan diğer yapımlar oldular. Inception, Black Swan ve 67. Uluslararası Venedik Film Festivali ana bölümünde Quentin Tarantino'nun başkanlığını yaptığı jüri tarafından festivalin büyük ödülü Altın Aslan'ı kazanan Sofia Coppola filmi 'Somewhere' gibi sayıca artırabileceğimiz bazı yapımlar ise 20 filmin yer aldığı bu listeye giremeyenlerden bir kısmı..

İşte Tarantino'dan 2010'un en iyileri:

1. Toy Story 3
2. The Social Network
3. Animal Kingdom
4. I Am Love
5. Tangled
6. True Grit
7. The Town
8. Greenberg
9. Cyrus
10. Enter The Void
11. Kick-Ass
12. Knight and Day
13. Get Him To The Greek
14. The Fighter
15. The Kings Speech
16. The Kids Are All Right
17. How To Train Your Dragon
18. Robin Hood
19. Amer
20. Jackass 3-D