3/20/2011

Stephen King büyük olasılıkla 'The Walking Dead'in 2.sezonunda senaristlik yapacak!


Chicago'da gerçekleştirilen C2E2 panelinde konuşmacı olarak yer alan ve dizide 'Andrea' karakterini canlandıran Laurie Holden (Silent Hill), yeni sezonda usta yazar Stephen King ile dizinin bir bölümünün senaryosunu yazma konusunda görüşmelerde bulunulduğunu açıkladı.  

Şovun yaratıcısı Frank Darabont hatırlanacağı üzere Stephen King'in senaryoları olan The Shawshank Redemption, The Green Mile ve The Mist'in film adaptasyonlarında usta isimle beraber çalışmıştı. İkilinin uzun zamandır yakınlıkları mevcut, bu nedenle The Walking Dead için de böyle bir işbirliği hiçte şaşırtıcı değil.

Ayrıca Frank Darabont'un yönetmen olarak ikinci sezonun ilk bölümü için değil ancak sonrasında dümene geçmesinin beklendiği belirtildi. Hatrlanacağı üzere Darabont dizinin pilot bölüm yönetmenliğini yapmıştı. 

The Walkind Dead'in 13 bölümlük ikinci sezonu sonbaharda ekranlara gelecek.
.

Lisa Tucker 'Greta' karakteriyle The Vampire Diaries kadrosuna katıldı!


American Idol'ün beşinci sezonunun yarışmacılarından biri olan Lisa Tucker, The Vampire Diaries'de 'Greta' karakterini oynayacak kişi oldu. Dr.Martin'in kızı, Luka'nın kız kardeşi olan Greta, dizide ilk olarak önümüzdeki ay karşımıza çıkacak ve böylece Mystic Falls'a yeni bir cadı daha gelmiş olacak. Greta'nın ilk kez gözükeceği 21 Nisan'daki bölümde aynı zamanda Joseph Morgan'ın canlandıracağı merakla beklenen Klaus ile de tanışmış olacağız.

Heyecanı seven ve macera arayan bir karaktere sahip olan Greta aynı zamanda zeki ve modern birisi. 21 yaşındaki şarkıcı ve aktrist Lisa Tucker, Americon Idol'de boy gösterirken sadece 16 yaşındaydı. Tucker daha önceden 90210 ve The Game'de de kısa rollerle yer almıştı.

Lisa Tucker'in 21 Nisan'daki sezonun 19. bölümü ve ardından 20.bölümünde gözükeceği kesinleşirken sezon finali dahil kalan diğer iki bölümde de gözükme ihtimali mevcut.
.

True Blood'un 3.sezonundan kamera arkası kareler!


Şu sıralarda True Blood ile ilgili haber akışı haliyle yaklaşmakta olan 4.sezona dair. HBO, poster ve klipleri geçen haftadan bu yana yayınlamaya başladı bile. Geride bıraktığımız 3.sezona dair ise daha önce yayınlanmamış bazı kamera arkası kareler yayınlandı.

Karelerde; Bon Temps t-shirt'ü üzerinde yönetmen Scott Winnat'ın Ryan Kwanten'e verdiği direktifler, yönetmen Michael Lehmann, Anna Paquin ve Alexander Skarsgård'ın Sookie'nin rüyasıyla ilgili sahneyi çekmeden önceki halleri, Sookie'nin Russell'in malikanesindeki karesi, Sookie'nin evinin dışında Eric ile yer aldığı sahne, yukarıda gördüğümüz Lafayette ve Jesus'un çılgın V deneyimine hazırlanma süreci, Anna Paquin & Alan Ball ikilisinin Fangtasia'daki mutluluk tablosu ile Sam ve Tommy'nin yer aldığı anları görmek mümkün.


True Blood 4.sezon setinden yeni fotoğraflar!

Michael Gough hayata gözlerini yumdu!
Özellikle Tim Burton/Joel Schumacher'in Batman filmlerinde canlandırdığı Alfred Pennyworth karakteri ile tanınan 94 yaşındaki İngiliz aktör Michael Gough hayata gözlerini yumdu. Aktör, Batman serisinde ilk olarak 1989'daki Tim Burton'un Batman filminde Michael Kaeton'un canlandırdığı Bruce Wayne/Batman'ın uşağı olarak karşımıza çıkmıştı.

Gough'un sinemadaki ilk rolü 1947 Blanche Fury'de oynadığı Laurence Fury karakteri idi. Korku-gerilim tarzındaki bir çok yapımda da boy gösteren deneyimli aktörün bu alandaki ilk ses getiren deneyimi 1958'deki Horror of Dracula filmiyle gerçekleşmişti. Dönemin önemli film şirketlerinden Hammer Film'in yapımı olan bu filmde usta oyuncu Arthur karakterini oynamış ve Peter Cushing, Christopher Lee gibi önemli isimlerle aynı kadroda yer almıştı. Gough'un diğer rol aldığı filmlerden bazıları ise şöyle: 1962 The Phantom of the Opera, 1965 The Skull, 1973 Horror Hospital ve 1973 The Legend of Hell House. Aktör ayrıca Tim Burton'un 1999 yapımı Sleepy Hollow filminde de yer almıştı.

Uzun süredir film endüstrisi içinde yer alan ve bir süredir rahatsızlığı bulunan Michael Gough son süreçte Corpse Bride ve son olarak Alice in Wonderland'de seslendirmede bulunmuştu. Huzur içinde yatsın...
.

Being Human 1.10 'Dog Eat Dog' promo, sneak peek, bölüm konusu ve geçen haftanın özeti!


Geçtiğimiz gün Syfy'den gelen açıklamayla ikinci sezon için onay alan Being Human, geçtiğimiz hafta yayınlanan 'I Want You Back (From the Dead)' bölümünün ardından bu hafta 1.10 'Dog Eat Dog' bölümüyle ekranlara gelecek. Yeni bölümün Syfy ekranlarındaki yayın tarihi ise 21 Mart Pazartesi olacak.'Dog Eat Dog' ' bölümünün konusu ise kısaca şöyle: Yaşça büyük vampirler ortaya çıkmaya başlar. Aidan ise arkadaşını kurtarabilmek adına bir fedakarlıkta bulunur.. Yeni bölümde Josh vampir klanı tarafından kaçırılıyor. Sadece eğlence amacıyla, tutsak tıutulan diğer bir kurt adam ile dolunayda ölüm mücadelesine çıkmaya zorlanıyor.

Dizinin geçen hafta yayınlanan bölümünün reyting sonuçlarına bakacak olursak: 1.09 ' Want You Back (From the Dead)' bölümü (SYFY, 9pm) 0.9/1 HH - 0.6/2 A18-49 izlenme oranları ile 1.372 milyon toplam izleyici tarafından takip edilmiş. Yazımızın devamında yeni bölüm için yayınlanan promo ve sneak peek ile geçen haftanın özeti ve müzik listesini bulabilirsiniz.  

1x10 - «Dog Eat Dog» - Preview


1x10 - «Dog Eat Dog» -Sneak Peek


Being Human'ın geçen hafta yayınlanan bölümünde çalan parçalar:

All It Is - Kathryn Calder: http://www.youtube.com/
Mad World - Michael Andrews & Gary Jules: http://www.youtube.com/
Their tears are filling up their glasses
No expression, no expression
Hide my head I wanna drown my sorrow
No tomorrow, no tomorrow
And I find it kind of funny, I find it kind of sad
The dreams in which I’m dying are the best I’ve hever had
I find it hard to tell you, I find it hard to take
When people run in circles, it’s a very, very
Mad world, mad world.
...
Party People - Winter Gloves: http://www.youtube.com/
Solidarity - Daniel G. Harmann: http://www.youtube.com/

Geçen hafta dizide neler oldu. İşte 1 dakikalık kısa özet videosu:Haftanın akılda kalan replikleri: 

Aidan – Bernie: ''You have to kill an animal in a way so it doesn’t hurt.''
Nick – Sally: ''Don’t compare me to the guy that killed you… I guess death doesn’t leave us a whole lot of room for change.''
Nora – Josh: “So to sum up, you want to see me as much as you do now, but care about me less, in between while I’m waiting for you to call to tell me about the DVD we’re renting I need to get reacquainted with my vibrator because I’m not allowed to see anyone else. Sold!”

Being Human 2.sezon onayını aldı!

'Waiting Sucks: Jason' – True Blood 4.sezondan yeni bir klip!

12 Haziran'da 4.sezonunu açacak olan True Blood'un yeni sezonuyla ilgili 'Inside True Blood Blog'dan paylaşımlar gelmeye devam ediyor. Dizi setinden kamera arkası görüntüleri içeren videolarda bu kez sıra sıra Jason ile Crystal'ın. Videoların spoiler içerdiğini tekrar hatırlatalım.

Waiting Sucks: Jason and Crystal