3/21/2011

Locke & Key oyuncu kadrosu şekilleniyor!


Stephen King'in kendi gibi yazar olan oğlu Joe Hill'in yazdığı fantastik-korku türündeki çizgi roman serisi 'Locke & Key'in geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Fox ekranlarına dizi olarak uyarlanacağının açıklamasından bugüne kadar dizinin oyuncu kadrosu da büyük oranda şekillendi. Yazımızın devamında kadroya katılan oyuncuların listesini bulabilirsiniz. DreamWorks TV stüdyolarınca çekilecek olan ve yapımcılığını Fringe, Hawaii Five-0 ve Star Trek gibi projelerde de beraber çalışan Alex Kurtman ile Roberto Orci'nin üstleneceği uyarlamanın ana yazarlığını ise 'Terminator:The Sarah Conner Chronicles' dizisi ile Steven Spielberg'in 'War of the World' filminin senaristi olarak tanıdığımız Josh Friedman yapıyor.

Locke & Key, kocasının acımasızca öldürülmesinin ardından çocukları Tyler, Kinsey ve Bode'yi yanına alan Nina Locke'nin hayatlarını yeniden kurabilmek adına Lovecraft, Massachusetts'deki eski aile evlerine dönmesini konu alıyor.Ancak malikane, gizemli ve sihirli kapılarından geçenleri başka dünyalara taşıyan ve ayrıca bu kişilere özel güçler de sağlayan hayaletli bir malikane. Evin kapıları, içinden geçenleri dönüştürmekle kalmıyor; aynı zamanda kötülük konusunda sınır tanımayan bir yaratığa da ev sahipliği yapıyor.

Dizinin pilot bölüm yönetmenliğini yapacak isim ise yine geçtiğimiz aylarda açıklanmştı. 51 yaşındaki Mark Romanek ilk bölüm için kamera arkasına geçecek. Dizinin oyuncu kadrosuna kimlerin katıldığına ve hangi karakterleri canlandıracaklarına bakalım:

Miranda Otto - Nina Locke karakterini canlandıracak. 'War of the Worlds, Lord of the Rings' gibi yapımlardan tanıyacağımız Otto'nun oynayacağı Nina Locke karakteri Tyler, Kinsey ve Bode'nin annesi. Nina Locke'nin alkol sorunu mevcut.


Sarah Bolger - Kinsey karakterini canlandıracak. Kinsey, Nina Locke'nin kızı. 'The Moth Diaries' kadrosunda yer alan 1991 doğumlu genç aktrist aynı zamanda The Tudors dizisinde Mary Tudor olarak karşımıza çıkmıştı.

Nick Stahl - Duncan Locke karakterini canlandıracak. Duncan Locke, Nina Locke'nin vahşi bir cinayete kurban olan ve hayatını kaybeden kocası Rendell'in erkek kardeşi. Sanat öğretmeni olan Duncan, Keyhouse'a yakın oturuyor ve Nina ile çocukları sıkça ziyarete geliyor. Bu gizem dolu evde büyüyen Duncan'ın garip şekilde bazı hatıraları var. Karakteri canlandıracak olan Nick Stahl'ı ise Terminator 3, Mirrors 2, Dead Awake ve Sin City gibi yapımlardan hatırlıyoruz.

Skylar Gaertner - Bode karakterini canlandıracak. Çocuk oyuncu Gaertner dizide çocukların en küçüğü 6 yaşındaki Bode'yi canlandırıyor. Gaertner daha önceden Law & Order: Special Victims Unit dizisinde de bir bölümde yer almış.

Jesse McCartney - Tyler: Tyler, Locke ailesinin en büyük çocuğu. Aktörlük dışında soundtrack ve müzik besteleriyle de ilgilenen 1987 doğumlu McCartney bu karakterde müzikal yeteneğini de konuşturacak gibi gözüküyor. Babasına çok yakın olan ve onun ölümünden dolayı özel bir suçluluk duyan Tyler bu nedenle iç dünyasına kapanıp müziğiyle ilgilenen bir karakterle karşımıza çıkacak.

Ksenia Solo - Rolü hakkında şu an detaylı bir bilgi yok. Son dönemde Black Swan, CW'nin Nikita dizisinde karşımıza çıkan genç aktristin dizide kötü bir karakterle karşımıza çıkma olasılığı gözüküyor.Fox'un yeni dizi projesi ''Locke & Key''in pilot bölümünün yönetmeni belli oldu! 
Yeni bir dizi: 'Locke & Key' yolda! Fox, Hill'in çizgi romanının uyarlaması için siparişi verdi!

Fringe 3x18 'Bloodline' promo, sneak peek, kareler ve bu haftanın reyting raporu!

Bu hafta 3x17 'Stowaway' bölümüyle Fox ekranlarına gelen ve Bell'in ruhsal dönüşünü izlediğimiz Fringe'nin yeni bölüm yayın tarihi 25 Mart Cuma olacak. Yeni bölümün ismi ise 3x18 'Bloodline'. Bu haftaki bölümde promodan da görüldüğü üzere diğer evrene geçiyoruz. Fauxlivia birileri tarafından kaçırılıyor ve tehlikede gözüküyor. Fauxlivia'nın bebeği ile ilgili neler olacağını yeni bölümde göreceğiz.

Sezon final tarihi yaklaştıkça gittikçe daha çok konuşulmaya başlayan dizi iptal edildi edilmedi dedikoduları devam ederken Fringe'nin bu haftaki reyting rakamlarına bakalım: 3x17 'Stowaway' bölümü 18-49 yaş aralığında 1.3 rating oranı ve toplamda 3.8 milyon izleyici rakamlarını elde etti. Bir önceki bölüme nazaran 13%'lük bir düşüş yaşadı bu hafta dizi. Vancouver'daki set ekibinin toparlanmaya başlanması beraberinde dedikoduları da getirmiş durumda. Bu olayın dizinin iptal edilmesi ile ilgili olduğu söylentileri çıksa da bu toparlanmanın yaklaşmakta olan sezon finali ve çekimlerin orada bitmek üzere olması nedeniyle yapılma ihtimali de oldukça yüksek.

Üçüncü sezonun başlangıcından bu haftaya dek elde edilen reyting rakamlarına toplu şekilde bakacak olursak:

    * 3.17 ''Stowaway – 1.3 adults | 3.8 milyon izleyici (prelim)
    * 3.16 ''Os– 1.5 adults | 3.8 milyon izleyici (final)
    * 3.15 ''Subject 13'' – 1.5 adults | 4.0 milyon izleyici (final)
    * 3.14 ''6B'' – 1.5 adults 18-49 | 4.017 milyon izleyici (final)
    * 3.13 “Immortality” – 1.4 adults 18-49 | 3.7 milyon izleyici (final )
    * 3.12 “Concentrate And Ask Again” – 1.6 adults 18-49 | 4.3 milyon izleyici (final)
    * 3.11 “Reciprocity” – 1.9 adults 18-49 | 4.53 milyon izleyici (final)
    * 3.10 “The Firefly” – 1.9 adults 18-49 | 4.9 milyon izleyici (final)
    * 3.09 “Marionette” – 1.7 adults 18-49 | 4.738 milyon izleyici (final)
    * 3.08 “Entrada” – 1.8 adults 18-49 | 5.130 milyon izleyici (final)
    * 3.07 “The Abducted” – 1.9 adults 18-49 | 4.846 milyon izleyici (final)
    * 3.06 “6955kHz” – 1.7 adults 18-49 | 4.835 milyon izleyici (final)
    * 3.05 “Amber 31422″ – 1.8 adults 18-49 | 4.804 milyon izleyici (final)
    * 3.04: “Do Shapeshifters Dream of E.S?” – 2.0 adults 18-49 | 5.27 milyon izleyici (final)
    * 3.03: “The Plateau” –  2.0 adults 18-49 | 5.19 milyon izleyici (final)
    * 3.02: “The Box” – 1.9 adults 18-49 | 5.237 milyon izleyici (final)
    * 3.01: “Olivia” – 2.2 adults 18-49 | 5.83 milyon izleyici (final) 

Fringe 3x18 Preview 


Fringe 3x18 Sneak Peek

Lincoln ile Walternate, Dunham'ın diğer evrene geçişiyle ilgili konuşmakta..

3.17 Stowaway bölümünde gözcü (observer)'nün gözüktüğü sahne:


Bölümden kareler

.

The Walking Dead 2.sezondan kısa kısa ipuçları!

Chicago'da düzenlenen C2E2'nin katılımcıları arasında yer alan The Walking Dead ekibinden dizinin 2.sezonuna dair ipuçları gelmeye devam ediyor. Dizinin yıldızlarından Jon Bernthal (Shane) ve Laurie Holden (Andrea)'in açıklamalarına göre ikinci sezonda bizi neler bekliyor. Kısa kısa maddelerle bakalım:

- Daha önceden belirttiğimiz gibi Stephen King'in yeni sezonda bir bölümde yazarlık yapması bekleniyor.
- Ana çekimlere 01 Haziran'da başlanıyor.
- Charlie Sheen diziye katılma konusunda ilgili bir durumda. Önümüzdeki dönemde bakalım neler olacak.
- İkinci sezon 13 bölümü kapsayacak. Böylelikle altı bölümlük ilk sezona nazaran +7 bölüm daha izlemiş olacağız.
- Shane bir kız arkadaş ediniyor, bu tabiki Lori olmayacak.
- Yeni sezon, ilk sezonun sonunda CDC binasında gerçekleşen patlamanın kısa bir süre ardından geçmesiyle başlıyor.
- Lori hamile olabilir. Bu iddia doğrulanmadığı gibi yalanlanmadı da..
- Ana karakterlerden ölenler olacak ve yeni karakterlerle karşılaşacağız.
- Andrew Lincoln'un oynadığı Rick Grimes ölmeyecek.
- Zombi salgınının nedeni bilinemeyecek.
- Zombi salgını küresel.
- Shane'nin iç dünyasındaki yalnız yönünü göreceğiz. Yeni sezonda Shane en iyi ve en kötü halleriyle karşımızda olacak.
- Andrea kendini toparlayacak ve daha güçlü bir karakter profili çizecek.
- İkinci sezonda bu insanların birbirlerine karşı kimi zaman zombilerden nasıl daha tehlikeli hale geldiğini göreceğiz.
.

Yürüyen Ölüler bu kez Nişantaşı'nda! 'Zombie Walk Nişantaşı'


Özellikle The Walking Dead'in yayınlanmasıyla beraber artan ülkemizdeki zombi çılgınlığı ve harekatı (!) çeşitli aktivitelerle devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde hatırlanacağı üzere 13 Mart Pazar günü 'Zombie Walk Kadıköy' etkinliği gerçekleştirilmişti:Yakın bir zamanda ise zombileri Nişantaşı sokaklarında görmeye hazırlanalım! Zombi yürüyüşlerinin ikincisi 'Zombie Walk Nişantaşı' 03 Nisan 2011 Pazar günü saat 14:00′da Nişantaşı’nda gerçekleştiriliyor.

Etkinlik ile ilgili bilgilere ulaşmak ve gelişmeleri takip etmek için organizasyonun facebook grubunu takip etmeniz yeterli: http://www.facebook.com/event.php?eid=205126542833860&index=1