10/25/2011

Terra Nova'nın sezon finalinde neler olacak?Fox'un yüksek bütçeli prodüksiyonlarından biri olan bilim-kurgu dizisi Terra Nova'nın yapımcıları yaptıkları açıklamada dizinin ilk sezon finalinde izleyicilerin büyük bir çekişmeye şahit olacağını, final bölümünde heyecanın doruk noktaya çıkacağını ve bölümün kritik bir noktada sonlanıp yeni sezon için izleyicileri heyecanlandıracağını belirtti.

René Echevarria ve Brannon Braga ikilisi önümüzdeki bölümden itibaren dizinin hikayesinin daha seri ve tempolu bir formatta ilerleyeceğini söylerken Chevarria, Entertainment Weekly'e ''Altılar ile ilgili gerçekleri, onların kimler tarafından ve niçin gönderildiğini bu sezon öğreneceğiz. 2149 yılına da gideceğiz ve olayları çok daha açık şekilde anlayacağız. İki saatlik sezon finalinde büyük bir çekişmeye şahit olacağız ve işler oldukça kritik bir noktaya varacak'' açıklamalarında bulundu.

''Yeni bir kafile gelecek ve acaba bizlere kimi gösterecek? Yeni gizemlere hazır olalım'' şeklinde sözlerine devam eden Echevarria ayrıca yeni tür dinazorlarla tanışacağımızı ve sezon sona ermeden sevilen bir karakterin ölümüyle karşılaşacağımızı da ifade etti.

Dizinin ikinci sezonu için Fox'un onay verip vermeyeceği sorusuna Echevarria ve Braga ikilisi bu konuda kendilerine güvendiklerini ve başarılarını ispat edeceklerini belirterek cevap verdiler.

Terra Nova verilen aranın ardından yeni bölümüyle 31 Ekim'de ekranlara geri dönecek.