8/30/2011

True Blood'da 4.sezon finaline adım adım! 4.11 'Soul of Fire' promo ve bölüm özeti!

True Blood geride bıraktığımız Pazar akşamı 'Burning Down the House' bölümüyle karşımızdaydı. Dizinin yeni bölümü 04 Eylül Pazar akşamı HBO ekranlarında olacak. Yeni bölümün ismi ise 4.11 'Soul of Fire'.. Yazımızın devamında yeni bölüm için yayınlanan promo ve bölüm konusu ile beraber geçen haftanın özet görüntülerini içeren video ve dizide geçen hafta çalan parçaların listesini bulabilirsiniz.

4.sezonun sona ermesine artık sadece iki bölüm var. Önümüzdeki hafta yayınlanacak bölümün ardından 11 Eylül'de 'And When I Die' bölümüyle dizi sezon finalini gerçekleştirip araya girecek.

Yeni bölümde; vampirler ile Antonia arasında yaşanan çatışma tüm hızıyla devam edecek. Bill, Eric, Pam ve Jessica'nın Antonia'nın bulunduğu mekanı yerle bir edip yakma fikri beraberinde ne gibi sonuçlar doğuracak? Sookie, Antonia'nın vampirleri tekrar büyülemesini engellemek için yeniden tüm güçlerini toplama çabasındadır. Diğer yandan da Marnie'yi (Antonia) artık bu savaştan vazgeçmesi konusunda ikna etme çabalarındadır. Jesus ise Antonia'nın ruhunu serbest bırakacak ve cadının ölümcül savunmasını kıracak gizli bir büyüyü uygulama planındadır. Sam, erkek kardeşinin ölümünün verdiği acı ve vicdan azabıyla Marcus'un peşine düşmüştür. Alcide, Debbie ile kendisine olan bağlılığı konusunda karşı karşıya gelir.

Geride bıraktığımız hafta yayınlanan bölümde çalan müziklerin listesi ise şöyle:

“Superstition” - The Kills (Debbie, Marcus'a bebek sahibi olmayı istediğini ancak Alcide'nin buna yanaşmadığını söylerken)
“Lawd Have Mercy” - El Camino (Alcide & Sam ikilisi Marcus'un yerini ziyarete geldiğinde)
“Burning Down the House” - The Used (kapanış parçası)


Ve önümüzdeki hafta yayınlanacak bölümün heyecan dolu fragmanı:

(4x11) Promo - Soul of Fire


Geçen haftanın özet görüntüleri


True Blood yıldızlarının gerçek hayattaki ilişki durumları!

The Walking Dead 2.sezondan 4 yeni teaser video yayınlandı!
16 Ekim'de başlayacağı açıklanan AMC'nin sevilen ve merakla beklenen dizisi The Walking Dead'in yayın tarihi yaklaştıkça yayıncı kanalın sunduğu video ve fotoğraf akışı hızlanmaya başladı.

Ve son olarak AMC, yaklaşmakta olan yeni sezon için dört adet kısa teaser klibi izleyicileriyle paylaştı. Kliplerin hepsinin toplam süresi yaklaşık 40 saniye civarında. Glenn, Rick, Andrea ve bir çok zombiyi gördüğümüz videoları yazımızın devamında izleyebilirsiniz.

Frank Darabont'un yerine showrunner olarak atanan Glen Mazzara yönetimindeki The Walking Dead'in yeni sezon çekimleri Atlanta'da devam ediyor.

Teaser Clip #01 "Full Throttle"


Teaser Clip #02 "Boston Herald"


Teaser Clip #03 "Don't Make A Sound"Teaser Clip #04 "The Beginning of The End"


The Walking Dead'de Andrea gruptan ayrılabilir!


The Walking Dead'in yıldızlarından 42 yaşındaki aktrist Laurie Holden dizide canlandırdığı 'Andrea' karakteriyle ilgili bazı ipuçları verdi.

Andrea'nın gelecekte gruptan ayrılmak isteyebileceğini söyleyen Holden, TV Guide'a açıklamalarda bulunurken karakterin gruptaki yoldaşlarıyla beraber olmaktan mutsuz olacağını belirtti ve ''Andrea orada onlarla olmak istemiyor, O, CDC binasındaki patlamada kararını vermişti'' ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Andrea, Amy'nin ölümünün ardından psikolojik olarak çöküntüye girmiş ve CDC'deki patlamaya dakikalar kala grupla birlikte dışarı çıkmak yerine arkadaşlarına orada kalmak istediğini söylemişti. Ancak Dale Horvath'ın ikna etmesiyle patlamaya saniyeler kala binadan çıkıp kurtulmuşlardı.

Mart ayında, yapımcı Robert Kirkman yaptığı açıklamada Holden'in rolünü genişletmeyi planladığını söylerken dizinin yönetmenlerinden David Boyd aktristi daha fazla aksiyon içinde göreceğimizi belirtmişti.

The Walking Dead, 16 Ekim'de AMC ekranlarına yeni sezonuyla geri dönecek..The Walking Dead 2.sezondaki yeni karakterlerin detayları!