12/20/2010

Coming Soon: Efsane film şirketi Hammer'in dönüşü 'WAKE WOOD' ile devam ediyor! (Trailer-poster)


Korku sineması tarihinde özellikle 1950'lerin ikinci yarısından 1970'in son dönemine kadar bünyesinden çıkan yapımlarla önemli bir yere sahip olan İngiliz film şirketi 'Hammer Films' son olarak 1976'daki 'To The Devil A Daughter'i sayabileceğimiz korku filminin ardından bu alanda yeni bir yapım çıkarmamış, 1980'li yıllarda ise faaliyetlerine 'Hammer House Of Horror' ve 'Hammer House Of Mystery And Suspense' gibi iki ayrı TV serisiyle devam etmişti. 2008 senesindeki online seri 'Beyond The Rave'nin DVD'sinin çıkmasının ardından uzun süren sessizlik Hammer bünyesinde otuz yılı aşkın bir süre sonra gösterime sokulan aynı zamanda 21.yy'daki ilk film projeleri olan 'Let Me In' ile sona erdi. İsveç yapımı vampir temalı gerilim-dram filmi 'Let The Right One In'in yeniden çevrimi olan filmle beraber, 2011'de gösterime sokulması planlanan Hilary Swank, Jeffrey Dean, Christopher Lee'nin kadrosunda bulunduğu gerilim filmi The Resident, 2011 bahar aylarında gösterilmesi planlanan korku filmi Wake Wood ve Harry Potter ile özdeşleşen Daniel Radcliffe'nin yer alacağı 'The Woman In Black' film şirketinin diğer yeni projeleri oldu. Aktif dönemlerinde vampir, Frankenstein, kurt adam, zombi ve mumya temalı bir çok popüler filme imza atan film yapım şirketinin yeniden canlanması kuşkusuz korku-gerilim severler için heyecan verici bir gelişme.

'Dark Sky Films'in açıklamasına göre yeni senenin bahar aylarında gösterime girmesi planlanan Wake Wood'un oyuncu kadrosunda özellikle TV dizisi The Wire'den hatırlanacak Aidan Gillen, Ae Fond Kiss.. ve 2008 yapımı korku-gerilim filmi The Children'deki Elaine karakteri ile hatırlayacağımız Eva Birthistle ve Timothy Spall gibi isimler var. Filmin çekimleri ise İrlanda'da County Donegal'de gerçekleştirildi. Yukarıda posteri yer alan filmle ilgili yayınlanan ilk fragmanı ve filmden bazı kareleri yazımızın devamında bulabilirisiniz.

Film Künyesi:
Yönetmen: David Keating
Senaryo: Brendan McCarthy, David Keating
Yapımcı: Brendan McCarthy, John McDonnell
Tür: Korku
Oyuncu Kadrosu: Aidan Gillen, Eva Birthistle, Timothy Spall, Ella Connolly, Amelia Crowley, Brian Gleeson, Dan Gordon, Ruth McCabe
Stüdyo: Hammer Films/MPI/Dark Sky Films
Web sitesi: http://www.hammerfilms.com/productio...d/10/wake-wood
IMDB:  http://www.imdb.com/title/tt1296899/
Özet: Vahşi bir köpek tarafından öldürülen dokuz yaşındaki Alice'nin ailesine ölü  kızları ile üç gün geçirmesi için fırsat verilir. Komşularının pagan ayini yardımı ile üç gün için kızlarını diriltmeye çalışacaklardır..

Trailer Debut - Hammer's The Wake Wood


Filmden kareler: