8/06/2011

The CW, bünyesindeki bazı dizilerin bölüm sayılarına ekleme yaptı!
The CW, sonbahar döneminde yeni sezonlarını ekrana süreceği bünyesindeki bazı dizilerin daha önceden açıklanan bölüm sayılarına eklemeler yaparak arttırıma gitti. (Gossip Girl, 90210, Supernatural ve Nikita)

Eylül ayında dönüş yapacak olan Gossip Girl ve 90210 dizilerinin bölüm sayılarına iki ekleme yapılarak bu dizilerin yeni sezon bölüm sayısı 24'e çıkartıldı.

Kanalın emektar dizilerinden Supernatural ile ikinci sezonu ile ekranlara gelmeye hazırlanan Nikita'nın bölüm sayılarına ise bir ekleme yapılarak yeni sezon bölüm sayıları 23'e çıkartıldı.

CW'nin amiral gemilerinden The Vampire Diaries'in bölüm sayısında ise değişikliğe gidilmedi ve yeni sezonda 22 bölümle karşımızda olacak.

The CW'nin sonbahar dönemi yayın takvimini hatırlamak gerekirse:

13 EYLÜL SALI
8:00-9:00 Pm 90210 (Season Premiere)
9:00-10:00 Pm RINGER (Series Premiere)


14 EYLÜL ÇARŞAMBA


8:00-9:00 Pm H8R (Series Premiere)
9:00-10:00 Pm AMERICA’S NEXT TOP MODEL (Season Premiere)


15 EYLÜL PERŞEMBE


8:00-9:00 Pm THE VAMPIRE DIARIES (Season Premiere)
9:00-10:00 Pm THE SECRET CIRCLE (Series Premiere)


23 EYLÜL CUMA


8:00-9:00 Pm NIKITA (Season Premiere)
9:00-10:00 Pm SUPERNATURAL (Season Premiere)


26 EYLÜL PAZARTESİ


8:00-9:00 Pm GOSSIP GIRL (Season Premiere)
9:00-10:00 Pm HART OF DIXIE (Series Premiere)Ashley Zukerman ve Emelia Burns 'Terra Nova' kadrosuna katıldı!Fox'un sonbahar döneminde ekranlara getireceği iddialı dizisi Terra Nova'nın oyuncu kadrosu genişliyor. Ashley Zukerman ve Emelia Burns dizi kadrosuna katılan son isimler oldular. Her iki oyuncunun da rolü dizide süreklilik arz ediyor.

The Hollywood Reporter'in verdiği habere göre Zukerman yapımcılarla dört bölüm için anlaşma sağlamış durumda. Aktörün dizide canlandıracağı karakterin ismi ise Lucas olacak. Lucas, komutan Nathaniel Taylor (Stephen Lang)'a bağlı fakat gizemli ve esrarengiz bir karakter olarak tanımlanıyor. Taylor ile geçmişten bugüne bağları olması muhtemel.

29 yaşındaki aktrist Emelia Burns ise dizide Taylor için çalışan bir asker olarak karşımıza çıkacak. Canlandıracağı karakterin ismi ise Reilly olacak.

Zukerman daha önceden The Pacific ve Avustralya dizisi Rush gibi yapımlarda yer alırken, Emelia Burns ise son olarak bir diğer Avustralya yapımı olan çocuk serisi The Elephant Princess'de oynamıştı.

Terra Nova26 Eylül Pazartesi günü iki saatlik özel yayınıyla Fox ekranlarında prömiyerini yapacak.


 
Rod Hallett 'Terra Nova' kadrosuna katıldı!

Terra Nova'dan yeni poster ve çekim setinden kareler!


26 Eylül Pazartesi günü iki saatlik özel yayınıyla izleyicilere merhaba diyecek olan Fox'un merakla beklenen iddialı dizisi Terra Nova'nın yayın tarihi yaklaştıkça diziyle ilgili tanıtım kareleri ve posterleri yayınlanmaya devam ediyor.

Fox, geçtiğimiz haftalarda diziye ait üç posteri beraber yayılamıştı. Geçtiğimiz gün ise yeni bir poster daha yayınlandı. 'There is no paradise without sacrifice' sloganlı poster ile çekim setinden yeni kareleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Steven Spielberg, Peter Chernin, Brannon Braga, René Echevarria ve Aaron Kaplan gibi isimlerin yapımcı kadrosunda bulunduğu dizinin kısaca konusunu hatırlamak gerekirse: 2149 yılında Dünya gezegeni üzerindeki yaşam, nüfus patlaması ve kirlilik sonucunda yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bilim adamları geçmişi değiştirerek geleceği kurtarmak amacı ile zamanda yolculuk yaparak tarih öncesi döneme gitmenin yolunu keşfederler. Shannon ailesi (Baba Jim, Eşi Elisabeth, ve çocukları Josh ve Maddy) 150 milyon yıl geriye giderek kendilerini "Terra Nova" adlı bölgede bulurlar. İlk insan kolonisi kurulması ve diğer insanlarla karşılaşmaları ile hikaye devam eder.

 Terra Nova'dan 3 yeni poster: Dikkatli olun!

Mark Romanek: ''Locke & Key'in iptali hayal kırıklığı oldu''

Yönetmen Mark Romanek, IDW Publishing tarafından yayınlanan, Joe Hill'in (Heart-Shaped Box) yaratıcısı olduğu, çizimlerini ise Gabriel Rodriguez'in (Clive Barker's The Great and Secret Show, Beowulf) gerçekleştirdiği çizgi roman serisi 'Locke & Key'in  TV adaptasyonu olacak dizi projesinin Fox tarafından rafa kaldırılmasının ardından yaptığı açıklamada kanalın bu kararı almasının kendisinde büyük hayal kırıklığı yarattığını belirtti.

Özellikle 90'lı yıllarda müzik sektöründe Madonna ve Michael Jackson gibi bir çok starın video kliplerinde yönetmenlik yaparak ismini duyuran ve son olarak 2010 yapımı 'Never Let Me Go' filminin yönetmenliğini yapan Romanek, Miranda Otto'nun Nina Locke rolüyle başrolde yer alacağı 'Locke & Key'in pilot bölümünün yönetmenliğini yapmıştı.

Romanek ''Benim için büyük bir deneyimdi. DreamWorks ekibi ile birlikte çalışmak gerçekten çok hoştu. Orijinal çizgi romanın harika olduğunu düşünüyorum ve çekimler esnasında çok şey öğrendim'' şeklinde konuşurken ''Herkesin düşüncesi çekimlerin oldukça başarılı geçtiği şeklindeydi. Ancak televizyon dünyasının bazı cilveleri var ve bazı nedenlerden dolayı ne yazık ki anlaşma sağlanamadı'' diyerek sözlerine devam etti.

Romanek, uyarlamanın ana yazarlığını yapan Josh Friedman'ın başarılı bir iş çıkardığını ve Steven Spielberg'in diziyle özel olarak ilgilenmesinin kendisini gururlandırdığını da belirtti. Fox yönetimi adına açıklama yapan Kevin Reilly daha önceden yaptığı açıklamada dizinin kanalın yeni yayın takvimine uygun olmadığını belirterek projenin rafa kalktığını açıklamıştı.

Bu arada hatırlatalım; geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen San Diego Comic-Con'da 22 Temmuz Cuma günü dizinin pilot bölümünün gösterimi yapıldı ve yapımcılar projeye ilgiyi yeniden canlandırmak için  çaba içerisinde.


  
'Locke & Key' dizisinden Locke ailesine ait ilk kare!