3/02/2011

Fringe'den yeni bir duvar kağıdı (wallpaper)!
Fox ekranlarında üçüncü sezonunun sonlarına doğru yaklaştığımız ve hakkındaki yeni sezonda devam edecek mi etmeyecek mi söylentilerinin arttığı Fringe 11 Mart'ta 3.16 'Os' bölümü ile devam edecek. Diziye verilen kısa arayla beraber Fox internet sitesinden Fringe için yukarıda gördüğümüz yeni bir wallpaper yayınlamış: Daktilo duvar kağıdı. (Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız).

Şu linkten Fox'un dizi için hazırlamış olduğu tüm duvar kağıtlarına ulaşmak ve indirmek mümkün:
http://www.fox.com/fringe/extras/


Fringe 3x16 'Os' promo, bölüm konusu, kareler ve bu haftanın reyting raporu!

Coming Soon: I Didn't Come Here to Die ( Trailer, poster )


Dijital SLR (DSLR) ile çekilen uzun metrajlı ilk film... Bradley Scott Sullivan'ın ilk uzun metrajlı filmi olan 'I Did't Come Here to Die' Panasonic Lumix GH1 DSLR ile çekilmesi ile farkındalık yaratan düşük bütçeli mizahi öğeler de içeren bağımsız bir korku filmi. İlk gösterimi ise geçtiğimiz senenin sonlarında Austin Film Festivali'nde gerçekleştirildi.

Filmin hikayesine kısaca bakacak olursak; 'Volunteers in America Generating Goodwill' ismi verilen ulusal hizmete dayalı bir gönüllü bir topluluğun altı üyesi insani bir proje için ormanda çalışacaklardır. Topluluk, şehir merkezine millerce uzaklıkta olan bu ormanda sosyal olanaklardan yoksun çocuklar için bir yaz kampı inşa edeceklerdir. Proje üzerinde çalışacak ilk takım olarak çadırlarda kalacaklar ve telefon hizmetinden yoksun olacaklardır. Ayrıca sözde alkol olmayacak ve birbirleriyle çok yakın arkadaş olmayacaklardır. Bütün bu kurallar onların güvenliği içindir. Ancak kuralların bir kere çiğnenmesiyle kamptaki herkes ve her şey farklılaşacaktır... Filmin gösterim ya da DVD çıkış tarihi hakkında henüz kesin bir bilgi yok ancak yakın bir süreçte çıkması planlanıyor.

Filmin Künyesi
Yönetmen: Bradley Scott Sullivan
Senaryo: Bradley Scott Sullivan
Yapımcı: Kim Waltrip / Jim Casey / Jason Kay
Tür: Korku, gerilim
Yapım: USA, 2010
Filmin süresi: 85 dk.
Oyuncu Kadrosu: Indiana Adams, Kurt Cole, Madi Goff, Travis Scott Newman, Niko Red Star, Emmy Robbin, Jeremy Vandermause
Stüdyo:  J & J Productions / WonderStar Productions / Two Thirty FIve
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1549584/
Web Sitesi:  http://ididntcomeheretodie.com

TRAILER:


İlk uzun metrajlı film deneyimini gerçekleştiren Bradley Sullivan, Wisconsin'de küçük bir kasabada yetiştiğini ve küçüklüğünden bu yana sinemaya meraklı olduğunu belirtirken kendisinde ilk film yapma düşüncesinin Independence Day'i izledikten sonra oluştuğunu açıklamış. Friday the 13th ve Evil Dead serileri gibi ormana kamp ya da tatil için gelen gençlerin başına gelen olayların yaşandığı filmleri sevdiğini söyleyen Sullivan, filminin daha çok Danny Boyle'nin ilk sinema filmi olan Shallow Grave'nin çizgisinde olduğunu belirtmiş. Sullivan çekimler öncesi apartmanında küçük bir festival havasında ekibiyle beraber bazı filmleri izlemiş. Bunlar arasında Shallow Grave, Cabin Fever, High Tension, All The Boys Love Mandy Lane ve The Ruins bulunuyor. Kısacası I Didn't Come Here to Die'de bu filmlerin etkilerini görmek mümkün.

Filmin çekimleri yedi gün gibi kısa bir zaman zarfında tamamlanmış. Tabiki bunda düşek bütçeli bir yapım olmasının payı büyük. Bu arada filmde yer alan karakterlerin isimlerinin ilham alındığı nokta ise oldukça ilginç. Sophia (Emmy Robin), Miranda (Madi Goff), Julie (Indiana Adams), Chris (Niko Red Star), Steve (Jeremy Scott Vandermause) ve Danny (Kurt Cole) filmdeki altı genç olacak ve bu isimler ise Sullivan'ın en beğendiği ve etkilendiği yönetmenler Steven Spielberg, Christopher Nolan ve Danny Boyle'den esinlenerek ortaya çıkmış... Filmin çekim süreci ile kamera arkası görüntülerini içeren videolara bakalım:Son olarak filmin yeni yayınlanan ikinci posterini ve filmden bazı kareleri paylaşalım:

ç