3/24/2011

'Dexter'in yıldızı Michael C.Hall röportajı ve 6. sezonla ilgili açıklamalar!


Filmcritic'in Dexter'in yıldızı Michael C.Hall ile geçtiğimiz günlerde yaptığı röportajda, Hall ile ilgili soruların dışında Dexter'in gelecek sezonuna da değinilmiş. Röportajın ilgili bölümleri şu şekilde:

Dexter herkes tarafından izlenmesi gereken bir dizi. Peki sizin izlenmesi gereken diziler listesinde hangileri var?

H: Televizyonda bir çok spor programı izliyorum. Henüz izlememiş olduğum Breaking Bad dizisinin DVD'lerini aldım ve bir izleme maratonu yapmaya hazırlanıyorum. The Wire ise oldukça zeki bir senaryoya sahip. Hikaye anlatımı oldukça açık sözlü. Bana göre 'Omar' karakteri televizyon tarihinin en başarılı karakterlerinden biridir. 

Yaklaşmakta olan Dexter'in yeni sezonu son sezon mu olacak?

H: Kesin olarak bir şey diyemem.. Ama muhtemelen değil (gülüşmeler)

Gelecek sezon ile ilgili bize söyleyebileceğiniz bir şeyler var mı?

H: Yeni gelişmeler ve yeni karakterlerle döneceğiz tabiki. Ama bu noktada sizlerle bir şey paylaşamam (gülerek). Yazarlar yeniden bir araya gelecekler ve şu anda hiç bir şey resmi olarak belli değil.

Dexter 6.sezon çekimleri ne zaman başlayacak?

Dexter, 2011 Comic-Con dergisi Showtime reklamında!Comic-Con'un her sene yayınlanan yıllık dergisinin bu seneki 64 sayfalık baskısında Showtime'in vermiş olduğu reklam ilanında Dexter dizisi ve yıldızı Michael C.Hall'da yerini almış.

Bu arada dergiyi şu linkten okumak mümkün: 2011 Edition / Comic Con

True Blood 4.sezonda Jessica & Hoyt çiftine büyük engel!True Blood'un sevilen çifti Jessica ile Hoyt için önümüzdeki sezonda da aksilikler devam ediyor. Çiftin önündeki önemli engellerden birisi ne olacak?


Hoyt'un annesi yeni sezonda ikilinin ilişkisindeki önemli sorunlardan birisi olacak. Dizinin yaratıcısı Alan Ball ve Jessica'yı canlandıran Deborah Ann Woll'un açıklamalarına göre Hoyt'un annesi elinde silahla karşımızda olacak ve silahı çekip çıkaracak.

Woll, Hoyt'un annesinin kendileri için önemli bir tehlike unsuru oluşturacağını belirtirken; ''Belki oğlu için en iyisini istiyor ancak Hoyt, onunla aynı fikirde olmayabilir ve bu yüzden karşılıklı bir mücadele olacak'' sözleriyle yeni sezona dair bir kaç ipucu verdi.

PaleyFest 2011'de True Blood 4.sezona dair açıklananlar!


The Walking Dead için Stephen King & Joe Hill işbirliği gündemde!
Geçtiğimiz günlerde Chicago'da gerçekleştirilen C2E2 panelinden The Walking Dead hakkında gelen bilgi ve söylentiler dizi severler arasında heyecan yaratırken özellikle usta yazar Stephen King'in dizinin bir bölümünde senaristlik yapma ihtimali gündeme bomba gibi düşmüştü.

Son olarak şovun yaratıcısı ve aynı zamanda The Green Mile, The Mist, The Shawshank Redemption ve 1980'lerin başındaki kısa film The Woman in the Room'u King'in senaryolarından uyarlayan Frank Darabont, Stephen King'in dizinin 2. ya da 3.sezonu için böyle bir konuda istekli olduğunu ifade etti.

Entertainment Weekly'nin haberine göre ise eğer Stephen King ile bu konuda bir anlaşma sağlanırsa King, oğlu Joe Hill ile birlikte takım olarak çalışacak. Babası gibi yazar olan Joe Hill'in yazmış olduğu Locke & Key çizgi roman serisinin Fox tarafından dizi uyarlamasıyla yakın bir zamanda karşımıza çıkacağını daha önceden belirtmiştik. Bakalım önümüzdeki günlerde konuyla ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak..

Stephen King büyük olasılıkla 'The Walking Dead'in 2.sezonunda senaristlik yapacak!