8/04/2011

The Walking Dead'de yeni showrunner Glen Mazzara oldu!


Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Deadline kaynaklı haberde, The Walking Dead çizgi romanının ekranlara dizi olarak ekranlara yansımasında büyük payı olan dizinin yaratıcısı Frank Darabont'un dizideki showrunner'lık (dizilerin günlük her şeyinden sorumlu olan kişi) görevini kendi isteğiyle bıraktığından bahsediliyordu. Ve bu olay yayıncı kanal AMC tarafından doğrulandı.

Alınan kararla Darabont'un yardımcılığını üstlenen aynı zamanda ilk sezonun beşinci bölümü 'Wildfire'nin yazarlığını da yapmış olan Glen Mazzara bu konudaki söylentileri haklı çıkartarak dizinin showrunner'lığını devralan isim oldu.

Yapılan açıklamalara göre Darabont'un zaman içinde dizinin başka işleriyle ilgilenme ihtimali de var. Yayıncı kanalın açıklaması şu şekilde: '' Dizinin yapımcı ve yazarlarından Glen Mazzara'nın showrunnerlığı devralmasıyla sorumlulukları genişletilmiştir. AMC, The Walking Dead'in başarısına olan katkıları sayılamayacak kadar çok olan yapımcı, yazar ve pilot bölüm yönetmeni Frank Darabont'a hizmetlerinden dolayı minnettardır. Darabont'un diziye katkı vermeye devam etmesi için görüşmelerimiz de devam etmektedir..''

Bu arada dizinin ikinci sezonu için çekimler Atlanta'da devam ediyor. The Walking Dead'in yeni sezonu 16 Ekim'de AMC ekranlarında başlayacak.


  
Frank Darabont 'The Walking Dead'deki görevini bıraktı mı?

No comments: