9/06/2011

True Blood'da 4.sezon final zamanı! 4.12 'And When I Die' promo ve bölüm özeti!

True Blood geride bıraktığımız Pazar akşamı 'Soul of Fire' bölümüyle karşımızdaydı. Dizinin yeni bölümü 11 Eylül Pazar akşamı HBO ekranlarında olacak. Yeni bölümün ismi ise 4.12 'And When I Die'.. Yazımızın devamında aynı zamanda dizinin 4.sezon finali olan bu bölüm için yayınlanan promo ve bölüm konusu ile beraber geçen haftanın özet görüntülerini içeren video ve dizide geçen hafta çalan parçaların listesini bulabilirsiniz.

26 Haziran'da 'She's Not There' bölümüyle başlayan 4.sezonun da sonuna geldik. Önümüzdeki hafta sonu yayınlanacak bölümün ardından dizi sezon finalini gerçekleştirecek ve yaz dönemine kadar sürecek uzun bir araya girecek. Dizi, 5.sezon onayını geçtiğimiz ay içerisinde resmi olarak almıştı.

Sezon finali bölümü fragmanıyla bizlere büyük heyecan yaşatacağa benziyor. ''Geçmiş asla peşini bırakmaz'':  True Blood'da 'Samhain' gecesi. Cadıların en kutsal günü.. Bon Temps'deki ölülerin ruhları Sookie'ye Marnie'nin yeni vücut bulmuş haliyle mücadelesinde bazı değerli müttefikler kazandıracak. Lafayette'nin son yaşadıkları Jesus ile olan ilişkisinde beraberinde tehlikeler getirecek. Terry, Merlotte’s'de beklenmedik bir ziyaretçiyle karşı karşıya kalacak..Yıkıcı ve sarsıcı sonuçlar.. Ve çok daha fazlası sezon finalinde karşımızda olacak.. (*Samhain Festivali, her yıl 31 Ekim'de kutlanılan Cadılar Bayramı'nın kökenini oluşturan bir Kelt festivalidir. Efsaneye göre, Samhain aslında bu festivallerin oluşumunu sağlayan bir çeşit şeytandır. Kelt'lere göre, 31 Ekim gecesi, yılda bir kere ölüler alemi ve canlılar arasındaki sınırları oluşturan perde incelmektedir; o gece, Samhain'in gecesidir.)

Geride bıraktığımız hafta yayınlanan bölümde çalan müziklerin listesi ise şöyle:

“You Need Love” - Muddy Waters
“What Shall I Wear” - Modern Music Nashville
“Soul of Fire” by Witch (kapanış parçası)

Ve önümüzdeki hafta sonu yayınlanacak sezon finali bölümün heyecan dolu fragmanı:

4.12 'And When I Die' promo


Geçen haftanın özet görüntüleri

No comments: