3/14/2011

'Terra Nova' 2011'in sonbaharına ertelendi!


Fox ekranlarında özel TV bölümü olarak lanse edilen ilk iki bölümünün Mayıs ayında ekranlara geleceği açıklanan ve Steven Spielberg ismiyle merak uyandıran yeni TV dizisi 'Terra Nova' için yayın tarihinde ertelemeye gidildi.

Fox'tan yapılan açıklamada dizinin 2011 sonbaharına ertelendiği ve tüm görsel efektlerin tamamen bu süreç içerisinde tamamlananacağı açıklandı. Fox kanalı yönetim kurulundan Kevin Reilly şu açıklamaları yaptı: ''Terra Nova şimdiye kadar üretilen en iddialı televizyon dizilerinden birisi. Görsel efektlerin tam anlamıyla tamamlanabilmesi için biraz daha zamana ihtiyaç var. Bu durum dizinin en önemli unsurlarından. Dolayısıyla görsel efekt ekibimizin çığır açacak çalışmalarını tamamen bitirebilmeleri için biz de şovun tarihini biraz ertelemek durumundayız''

Terra Nova'nın kısaca konusu şöyle: 2149 yılında Dünya gezegeni üzerindeki yaşam, nüfus patlaması ve kirlilk sonucunda yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bilim adamları geçmişi değiştirerek geleceği kurtarmak amacı ile zamanda yolculuk yaparak tarih öncesi döneme gitmenin yolunu keşfederler. Shannon ailesi (Baba Jim, Eşi Elisabeth, ve çocukları Josh ve Maddy) 150 milyon yıl geriye giderek kendilerini "Terra Nova" adlı bölgede bulurlar. İlk insan kolonisi kurulması ve diğer insanlarla karşılaşmaları ile devam eder.

 Dizinin oyuncu kadrosuna bakıldığında ise;    

Jim Shannon rolünde Jason O'Mara, karmaşık bir geçmişi olan fedakar bir baba,
Elisabeth Shannon rolünde Shelley Conn, Jim ile evlenen bir travma cerrahı,
Josh Shannon rolünde Landon Liboiron, Jim ve Elisabeth'in oğlu,
Maddy Shannon rolünde Naomi Scott, Jim ve Elisabeth'in kızı,
Komutan Frank Taylor rolünde Stephen Lang, Zaman kapısından geçen ilk kişi, yerleşimin şimdiki lideri,
Skye rolünde Allison Miller ise Terra Nova ziyaretçilerine rehberlik yapan kıdemli bir yerli'yi canlandıracak.

İzlemek için bir süre daha beklememiz gereken Terra Nova için yayınlanan teaser'i izleyelim:Terra Nova'dan ilk uzun fragman ve yeni kareler yayınlandı!

No comments: