6/26/2011

'Locke & Key' ikinci bir şans arıyor!

Önce Fox tarafından pilot bölümü için sipariş edilen ve heyecanla beklemeye başladığımız ancak sonrasında kanalın yeni dönem yayın takvimine almayıp iptal ettiği Locke & Key'in pilot bölümü henüz tamamen rafa kalkmadı ve yakında meraklıları tarafından izlenebilecek. Bu sene düzenlenecek San Diego Comic-Con'da 22 Temmuz Cuma günü dizinin pilot bölümü gösterilecek..

IDW Publishing tarafından yayınlanan, Joe Hill'in (Heart-Shaped Box) yaratıcısı olduğu, çizimlerini ise Gabriel Rodriguez'in (Clive Barker's The Great and Secret Show, Beowulf) gerçekleştirdiği çizgi roman serisi 'Locke & Key'in TV adaptasyonu olacak projenin Fox tarafından rafa kaldırılmasının ardından gözüken o ki projeye ilgiyi yeniden canlandırmak için belirgin bir çaba mevcut. Comic-Con'da dizinin pilot bölümü gösterilecek ve aynı zamanda projenin yaratıcı ekibinden bazı isimler düzenlenecek olan panelde yer alacak.

Locke & Key'e son yılların en umut verici çizgi roman uyarlamalarından biri olarak bakılıyordu. Şubat ayında pilot bölümü için çekim hazırlıkları başlayan ve sonrasında çekimleri tamamlanan dizinin bölüm yönetmenliğini Mark Romanek (Never Let Me Go) yapmıştı. Miranda Otto (The Lord of the Rings‘ Eowyn), Nick Stahl (Terminator 3: Rise of the Machines), Sarah Bolger (The Tudors) ve Mark Pellegrino (Dexter, Supernatural,Lost) gibi isimlerin yer aldığı pilot bölümün festivalde ilk önce gösterimi hemen ardından panel tartışması gerçekleştirilecek.

Bakalım dizinin pilot bölümü San Diego Comic-Con'da nasıl tepkilerle karşılaşacak.

LOCKE & KEY comic book trailer from IDW


'Locke & Key' dizisinden Locke ailesine ait ilk kare!

No comments: