3/21/2011

Locke & Key oyuncu kadrosu şekilleniyor!


Stephen King'in kendi gibi yazar olan oğlu Joe Hill'in yazdığı fantastik-korku türündeki çizgi roman serisi 'Locke & Key'in geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Fox ekranlarına dizi olarak uyarlanacağının açıklamasından bugüne kadar dizinin oyuncu kadrosu da büyük oranda şekillendi. Yazımızın devamında kadroya katılan oyuncuların listesini bulabilirsiniz. DreamWorks TV stüdyolarınca çekilecek olan ve yapımcılığını Fringe, Hawaii Five-0 ve Star Trek gibi projelerde de beraber çalışan Alex Kurtman ile Roberto Orci'nin üstleneceği uyarlamanın ana yazarlığını ise 'Terminator:The Sarah Conner Chronicles' dizisi ile Steven Spielberg'in 'War of the World' filminin senaristi olarak tanıdığımız Josh Friedman yapıyor.

Locke & Key, kocasının acımasızca öldürülmesinin ardından çocukları Tyler, Kinsey ve Bode'yi yanına alan Nina Locke'nin hayatlarını yeniden kurabilmek adına Lovecraft, Massachusetts'deki eski aile evlerine dönmesini konu alıyor.Ancak malikane, gizemli ve sihirli kapılarından geçenleri başka dünyalara taşıyan ve ayrıca bu kişilere özel güçler de sağlayan hayaletli bir malikane. Evin kapıları, içinden geçenleri dönüştürmekle kalmıyor; aynı zamanda kötülük konusunda sınır tanımayan bir yaratığa da ev sahipliği yapıyor.

Dizinin pilot bölüm yönetmenliğini yapacak isim ise yine geçtiğimiz aylarda açıklanmştı. 51 yaşındaki Mark Romanek ilk bölüm için kamera arkasına geçecek. Dizinin oyuncu kadrosuna kimlerin katıldığına ve hangi karakterleri canlandıracaklarına bakalım:

Miranda Otto - Nina Locke karakterini canlandıracak. 'War of the Worlds, Lord of the Rings' gibi yapımlardan tanıyacağımız Otto'nun oynayacağı Nina Locke karakteri Tyler, Kinsey ve Bode'nin annesi. Nina Locke'nin alkol sorunu mevcut.


Sarah Bolger - Kinsey karakterini canlandıracak. Kinsey, Nina Locke'nin kızı. 'The Moth Diaries' kadrosunda yer alan 1991 doğumlu genç aktrist aynı zamanda The Tudors dizisinde Mary Tudor olarak karşımıza çıkmıştı.

Nick Stahl - Duncan Locke karakterini canlandıracak. Duncan Locke, Nina Locke'nin vahşi bir cinayete kurban olan ve hayatını kaybeden kocası Rendell'in erkek kardeşi. Sanat öğretmeni olan Duncan, Keyhouse'a yakın oturuyor ve Nina ile çocukları sıkça ziyarete geliyor. Bu gizem dolu evde büyüyen Duncan'ın garip şekilde bazı hatıraları var. Karakteri canlandıracak olan Nick Stahl'ı ise Terminator 3, Mirrors 2, Dead Awake ve Sin City gibi yapımlardan hatırlıyoruz.

Skylar Gaertner - Bode karakterini canlandıracak. Çocuk oyuncu Gaertner dizide çocukların en küçüğü 6 yaşındaki Bode'yi canlandırıyor. Gaertner daha önceden Law & Order: Special Victims Unit dizisinde de bir bölümde yer almış.

Jesse McCartney - Tyler: Tyler, Locke ailesinin en büyük çocuğu. Aktörlük dışında soundtrack ve müzik besteleriyle de ilgilenen 1987 doğumlu McCartney bu karakterde müzikal yeteneğini de konuşturacak gibi gözüküyor. Babasına çok yakın olan ve onun ölümünden dolayı özel bir suçluluk duyan Tyler bu nedenle iç dünyasına kapanıp müziğiyle ilgilenen bir karakterle karşımıza çıkacak.

Ksenia Solo - Rolü hakkında şu an detaylı bir bilgi yok. Son dönemde Black Swan, CW'nin Nikita dizisinde karşımıza çıkan genç aktristin dizide kötü bir karakterle karşımıza çıkma olasılığı gözüküyor.Fox'un yeni dizi projesi ''Locke & Key''in pilot bölümünün yönetmeni belli oldu! 
Yeni bir dizi: 'Locke & Key' yolda! Fox, Hill'in çizgi romanının uyarlaması için siparişi verdi!

No comments: